Riik ei soovi uut pagulastulva avalikkusega läbi arutada, omavalitsused aga on ärevuses

Vao tähendab juba igale eestlasele vaid üht – meile sunnikorras sokutatud pagulasi.

Mis on on ühist Kaja Kallasel, Ahto Lobjakasel, Eerik-Niiles Krossil, Andrus Kivirähkil ja teistel EKRE-vaenajatel?

Vastus on üks: kõik nad on väitnud, et EKRE on kahe teema erakond, kusjuures üks neist, massiimmigratsioon, olevat reaalsust arvestades näpust välja imetud.

Rääkimata sellest, et isegi siseministeerium tunnistab tuhandete ukrainlaste siinviibimist ja oma teadmatust, kui palju võib neid veel illegaalidena olla, on venekeelses meedias juba ammu väidetud, et valitsus on võtnud järgmiseks aastaks kohustuse tuua Eestisse 80 pagulast. Ühiskonnale aga pole sellest täpsemalt teada antud, on vaid kuulda üksikuid teateid ettevalmistustest.

Nüüd vahendab Pealinn abilinnapea Vadim Belobrovtsevi vastuse ajalehe küsimusele, et kas sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse on palunud Tallinnalt abi 80 pagulase paigutamiseks linna? Abilinnapea vastab: “Riik otsustanud 2019. aastal võtta kogu Eestisse, mitte ainult Tallinna linna, 80 kaitset vajavat pagulast. Riik küsis meilt, kas Tallinn on valmis nagu varemgi osalema pagulaste vastuvõtmises, ja meie vastasime, et Tallinn toetab riigi senist seisukohta paigutada pagulasi laiali üle kogu riigi.”

Seega jätkab Jüri Ratase valitsus Reformierakonna algatatud pagulaste vastuvõttu, hoidudes seejuures seda teemat ühiskonnaga läbi arutamast, pannes kõiki lihtsalt fakti ette ning suunates põgenikud omavalitsuste kaela peale. Ja seejuures väidavad kartellipoliitikud veel, et EKRE mõtlevat probleeme välja – tegelikult hiilivad probleemid vaikselt Kallase, Krossi, Lobjakase, Kivirähki, Sutropi ja teiste valjult kisajate selja tagant riiki sisse. Nagu neegridki Euroakadeemiasse ja riiklikesse ülikoolidesse.

1. septembri seisuga elas Vao ja Vägeva pagulaskeskuses kokku 51 inimest, veerandi moodustavad EL-i rändekava alusel Eestisse jõudnud kvoodipagulased. Seega on varasemadki veel “lõimimata”.

EKRE võimule tulles kaob Tallinnal ära vajadus neid 80 pagulast majutada – nullkvoot tähendab, et nad jäävadki siia tulemata!

Kommentaarid