Samal ajal kui president tegeleb seaduste allakirjutamisega, mis võtavad lastelt toetused ja lubavad homoabielusid, on riik hädas esmatasandi arstiabi võimaldamisega oma kodanikele.
Õhtuleht kirjutab, et perearstide puudus võib viia peagi olukorrani, kus inimesed ei kiru enam pikkade ravijärjekordade üle, vaid on õnnelikud, et neil üldse perearst on, kuigi nad pole teda võib-olla kunagi oma silmaga näinudki.
„Ei tahaks ju haliseda, aga lood on tõesti päris kehvad,” ütleb Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivi. Lisades, et võib juhtuda, et mõni inimene jääbki perearstita.
Kas oma perearst on tulevikus tõesti luksus? „Seda pole palju öeldud – et inimesel oleks perearst, ja veel selline, kellel on perearsti kutse,” lausub Vallikivi.
„Igal aastal loobub tööst rohkem perearste, kui neid juurde tuleb,“ tõdeb Vallikivi. „Oleme lasknud sellel olukorral süveneda.“
Perearstide seltsi juhi arvates läheb olukord 7–8 aastat raudselt hullemaks ja ilmselt tuleb tõmmata alla standardeid, millist esmatasandi arstiabi saab inimestele võimaldada.
Allikas: Õhtuleht