Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riik külvab raha, kuid tervisekontrolli on läbinud ainult 1500 sõjapõgenikku

-
04.05.2022
Arsti vastuvõtt

Perearstide liidu juhi Le Vallikivi sõnul läheks ühe pagulase tervisekontroll maksma 400 euro asemel umbes sada eurot, seega on valitsuse poolt lisaeelarvest eraldatud 20 miljonit isegi perearstide hinnangul selgelt üle pakutud, kuigi siin on riik arvestanud 50 000 põgenikuga. See on vaid üks näide, kuidas Reformierakonna poolt juhitav valitsus rahaga ümber käib.

„Le Vallikivi hinnangul on lisaeelarvest pagulaste tervisekontrolliks eraldatud 20 miljonit eurot liiga palju,“ kirjutab Eesti Päevaleht. Haigekassast aga selgitati väljaandele, et see suurusjärk on arvestuslik ning päris summa selgub arvete laekumisel.

Seni tehtud tervisekontroll põgenikele on läinud maksma 80-120 eurot. Eestis on elamisloaga põgenikke umbes 23 000 ja neist kõigest veidi üle 1500 on käinud tervisekontrollis.

Eesti Päevalehega kõnelenud spetsialistidele tundub, et ukrainlased ei usalda meie tervisesüsteemi, sest see on niivõrd erinev sellest, millega nad on seni kokku puutunud. Peale selle polevat värskelt riiki jõudnud põgenike jaoks tervisekontroll baasvajadus, nagu seda on töö- ja elukoha leidmine.

Kõik see viitab võimalikule viiruste levimisele, millele mõni aeg tagasi osutas ka Mart Helme ning mis mingi osa avalikkusest tagajalgadele ajas.