Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Riik – see olen mina!” Kaja Kallas lubab kogu Eesti nimel eurorahadest loobuda

10.10.2023
Plakat meeleavaldusel “Elektri hind alla”.
© Uued Uudised

Eesti on saanud peaministri, kes käitub nagu Louis XIV või Aleksandar Lukašenka – tema otsustab kogu riigi ja ühiskonna nimel, kuhu ja kuidas raha suunata. Nüüd teatab ta, et Eesti ei taha enam ühtekuuluvusfondi raha. Samas pumpab Reformierakond raha rahva taskust ja nutab, et seda polevat piisavalt.

Peaminister Kaja Kallase sõnul on Eesti valmis saama Euroopa Liidu (EL) netomaksumaksjaks kui Ukraina liitub liiduga, vahendab Postimees majanduslehte Financial Times.

Kallas ütles, et riik on valmis kaotama juurdepääsu ühtekuuluvusfondidele. “Lõpuks see juhtub, kuid mitte kohe,” ütles ta Financial Timesile.

Financial Times kirjutas eelmisel nädalal, et liidusisese uuringu kohaselt oleks Ukrainal praeguse eelarvestruktuuri kohaselt seitsme aasta jooksul õigus saada ligikaudu 190 miljardit eurot, muutes paljud riigid Euroopa Liidu vahendite netosaajatest netomaksjateks ehk siis need riigid saaksid panustaksid liidu eelarvesse rohkem kui nad sealt ise saavad.

Eesti oli üks kuuest Euroopa Liidu nõukogu dokumendis mainitud riigist, mis kaotab juurdepääsu ühtekuuluvusfondidele, kui Ukraina ja teised potentsiaalsed tulevased liikmed, nagu Moldova ja kuus Lääne-Balkani riiki, ühinevad ilma eelarvereegleid eelnevalt muutmata.

Ukraina asemajandusminister Taras Kachka ütles eelmisel nädalal, et ta mõistab, et Euroopa Liit peab enne riigi liitumist läbi viima kompleksse ümberhindamise oma ühise põllumajanduspoliitika (CAP) osas, mis toetab põllumehi.

Eesti kaotab sellega ka majandusliku mõtte olla Euroopa Liidus, lisaks aga muutub EL poliitiliselt ja ideoloogiliselt üha ebademokraatlikumaks.

Uued Uudised