Riik suunab minister Raul Siemi ettepanekul turismisektorile 5,8 miljonit eurot kriisiabi

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Minister Raul Siem.

Valitsus otsustas eilsel kabinetinõupidamisel kiita heaks väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi ettepanek eraldada turismisektori ettevõtjatele kriisitoetust summas 5,8 miljonit eurot.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siemi sõnul on kevadel EASile eraldatud 35 miljoni euro suuruse kriisimeetmete paketi rakendamisel tekkinud kasutamata vahendite jääk, mis on mõistlik suunata turismisektori täiendavaks toetamiseks.

„Alates kriisi puhkemisest on turismiettevõtjad saanud kõige enam ja kiiremini kannatada ning paljud on neist juba ka saanud EASi toetustest olulist abi. Riigile on kindlasti oluline iga Eestis tegutseva ettevõtte käekäik, aga peame mõistma, et rahvusvahelise reisimise aeglane taastumine ja algav sügishooaeg teeb turismiettevõtjate olukorra keeruliseks. Siin on riigipoolne tugi väga vajalik, et sektor vastu peaks,“ lisas Siem.

Siem märkis, et kevadel välja töötatud kriisimeetmete tingimused arvestasid üsna täpselt sihtgrupi suurusega, kuid mõnes meetmes oli nõudlus väiksem ning neis tekkis ka jääke. „Kasutamata vahendid võimaldavad nüüd toetada uusi sihtgruppe, kes eelmisest ringist välja jäid. Lisaks saame täiendavalt aidata neid ettevõtjaid, kellel on alates kriisi algusest olnud käibe kukkumine kõige suurem, näiteks reisiettevõtjaid,“ lisas Siem.

Valitsusele esitatud ettepanekute kohaselt hakkab Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium läbi EASi pakkuma otsetoetusi, mille eesmärk on pakkuda ühekordset tagastamatu abi COVID-19 puhangust tulenenud kriisikahjude osaliseks hüvitamiseks.

Toetuste täpsemad tingimused on väljatöötamisel ning esitatakse valitsusele heakskiitmiseks lähinädalate jooksul. (MKM)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused