“Ringvaade” kutsub saatesse ainult abielureferendumi vastaseid. Mida kostab eetikanõunik?

Eesti,
- Updated
ERR näitab jätkuvalt oma tasakaalutamatust. Pilt on illustratiivne.

Sihtasutust Perekonna ja Traditsioonide kaitseks vedav Varro Vooglaid saatis järelpärimise Eesti rahvusringhäälingu eetikanõunikule Tarmu Tammerkile, adresseerides kirja koopia ka ERRi nõukogu esimehele Rein Veidemannile. Kiri on järgmine:

“Palun Teie kui ERR-i ajakirjanduseetika nõuniku hinnangut seonduvalt küsimusega sellest, kas see on kooskõlas ERR-i seadusega, et sel sügisel on juba kolmandat korda kutsutud ETV saatesse “Ringvaade” abielureferendumiga seonduvaid küsimusi kommenteerima isikud, kes on selgelt selle referendumi korraldamise vastu, ent vastupidist seisukohta esindavaid inimesi ei ole kordagi eetrisse lastud?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

https://www.err.ee/…/kiisler-abielu-kusimuses-voiks-haaleta…

https://www.err.ee/…/joks-rahvakusitlusest-esitatud-kujul-k…

https://www.err.ee/…/kolvart-abielureferendumist-mulle-see-…

Veelgi enam, kas see on korrektne, et ühelgi neist kolmest korrast ei ole peetud vajalikuks kutsuda stuudiosse korraga kaht külalist, kellest üks esindaks üht, teine teist vaadet?

On ju avalik saladus, et “Ringvaate” saatejuhid on homoseksuaalid ning kui nad kasutavad oma saadet ära selleks, et panna tõsiste poliitiliste vaidluste objektiks olevas küsimuses kõlama vaid endale meelepärast sõnumit, siis on midagi väga valesti.

ERRi seadus ütleb ju paragrahvis 6 lõige 2 selgesti, et “Programmid peavad olema mitmekülgsed ja ühiskonnaelu teemade käsitlus neis peab olema tasakaalustatud” ning et “Programmid ja meediateenused peavad kaasa aitama ühiskonnaliikmete ja -rühmade omavahelisele kommunikatsioonile ja ühiskonna sotsiaalsele sidususele ning kajastama erinevaid arvamusi ja tõekspidamisi.”

Jutte sellest, et tasakaalustatuse nõue peab teostuma vaid kõiki ERR-i saateid kogumis käsitletuna, ei saa tõsiselt võtta, sest sellisena oleks tegu nii uduselt määratletud kriteeriumiga, et seda on konkreetsete otsuste tegemisel konkreetsete saatejuhtide ja saatemeeskondade poolt võimatu reaalselt arvestada (keegi ju ei tea, milliseid teisi saateid ja millises võtmes kavatseb keegi teine teha).

Kas olete seega nõus, et ainuke mõistuspärane viis seaduses sätestatud tasakaalustatuse nõudega arvestamiseks seisneb selles, et igas konkreetses saates peaks püüdma käsitlusi esitada nii tasakaalustatult kui võimalik, hoolitsedes selle eest, et mõlema poole seisukoht leiaks kõlapinda? “Ringvaates” peaks see muidugi tähendama, et ühiskonnas vastandlikke arvamusi kätkevate küsimuste käsitlemisel kaasatakse mõlema poole vaadet esindav isik.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused