Rocca al Mare kaubanduskeskuses liikusid täisburkadega naised

Eesti,
- Updated
TOPSHOTS

Eile teatasid lugejad Uute Uudiste toimetusele, et Rocca al Mare kaubanduskeskuses liikusid tumedanahaliste meessaatjatega ringi täisburkades (ainult silmapilud) naised. Ei ole teada, kas tegu oli turistidega Põhja-Aafrikast, Araabiamaadest, Rootsist, Soomest või hoopis Eestisse elama asunud uusasukatega.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas ütles kommentaariks, et burka kandmine on Euroopa riikidest keelatud Prantsusmaal, Šveitsis, Hollandis, Belgias ja Bulgaarias. Hollandis võib burka kandmise eest avalikus kohas saada 380 eurot trahvi ja Šveitsis koguni 7 ööpäeva aresti. Küsimus on menetlemisel Soomes, Leedus, jne.

“Tahtsin ise esitada välismaalaste seadusesse vastavat parandust, aga kuna teema oli Urmas Reinsalu poolt juba tõstatatud, arvasin et vastav initsiatiiv seaduseparanduseks tuleb justiitsministrilt. Paraku on aga asi toppama jäänud ja ükski Eesti seadus hetkel burka kandmist ei keelusta ega karista.”

Seoses aina kasvava terroriohuga Euroopas ei ole burka kandmine mitte ainult usu või kultuuri küsimus, vaid ka oluline julgeolekurisk, sest selle alla on kerge kinnitada pommivööd olenemata inimese soost.

UU

FOTO:  AFP/Scanpix

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused