Rõivas laristas eralennukitega riigi raha

Rubriik Eesti On
- Updated
Taavi Rõivas
©UU
Taavi Rõivas

Peaminister Taavi Rõivas on sel aastal kaks korda rendilennukit kasutanud, millele on kulunud kokku umbes 48 000 eurot, selgub riigikantselei edastatud andmetest.

“Peaministri 2016. aasta 14 välisvisiidist on rendilennukit kasutatud kahel korral. Mõlemal juhul Euroopa liidrite kohtumisele Euroopa Ülemkogul, mille lõpukellaaega ei ole võimalik ette prognoosida,” ütles peaministri pressiesindaja Helin Vaher BNS-ile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esimene kord käis Rõivas Brüsselis rendliennukiga veebruaris, kui seal peeti 18. ja 19. veebruaril ülemkogu. Esialgselt oli tagasilend kavandatud 17.30-le, kuid kuna ülemkogu lõppes õhtul kella 11 paiku, siis sai startida alles kell 23.30, selgitas Vaher. Tallinna jõudis lennuk kella kolme paiku öösel. Edasi-tagasi lennul oli kaheksa reisijat ja see läks maksma 25 400 eurot.

Teine kord oli 7. märtsi ülemkogul, kui ühepäevase kohtumise lõpp oli kavandatud õhtul kella kuueks. Tegelikult lõppes aga valitsusjuhtide kohtumine pärast kella ühte, mis tähendas, et lennuk koos peaministri ja tema kaaskonnaga sai startida Brüsselist kell kaks öösel. Tallinna jõuti pärast kella viit hommikul, märkis peaministri pressiesindaja. Sel korral oli seitse reisijat, lennu maksumuseks kujunes 22 545 eurot.

Vaheri sõnul lähtub riigikantselei peaministri välisviisitide lennugraafikute planeerimisel aja parima kasutamise põhimõttest. Rendilennukit on kasutatud olukordades, kus see on logistiliselt ja ajaliselt olnud kõige otstarbekam.

Rahandusministeerium teatas veebruari keskel, et ei alusta riigikogu liikme Artur Talviku avalduse põhjal riigihangete järelevalvemenetlust peaministri tarbeks tellitud rendilendude osas, kuna ministeeriumi hinnangul ei rikkunud riigikantselei lende tellides riigihangete seadust.

Rahandusministeerium teatas vastuses riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimehele Talvikule, et küsis enne otsustamist rendilendude kohta täiendavat teavet riigikantseleilt. Riigikantselei vastusest selgub, et rendilennukeid kasutas peaminister kuuel korra. Neist kolmel esimesel juhul kasutati lennu tellimiseks riigihangete seaduses ette nähtud erandit. Rahandusministeerium asus seisukohale, et rendilendude tellimine riigikantselei poolt on toimunud kooskõlas riigihangete seadusega. Kuna rikkumisele viitavad asjaolusid ei ole, ei alusta rahandusministeerium ka Talviku avalduse alusel järelevalvemenetlust.

BNS

FOTO: Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused