Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rumalus pressib kõikjalt välja: ajakirjanikud ja poliitikud ei ole pahatihti kursis tsitaatide allikatega

24.10.2020
Agent 007
© Scanpix

Liigagi sageli torkab silma mõne poliitiku ja paljude ajakirjanike kitsas silmaring ja vähene lugemus. Nii, nagu ei oldud kursis näiteks Mart Helme välja toodud meie muistse rahvajutu sisuga Puulasest ja Tohtlasest, ei teata ka muude tsitaatide algallikaid ning vägisi tundub, et hakka või iga sellise juurde selgitus lisama, sest muidu kipub üleüldine vohav rumalus üle keema.

Nii tuletatakse aeg-ajalt (viimati Vikerraadio reporteritunnis läinud reedel) meelde EKRE esimehe Martin Helme sõnu erakonnaviimatisel kongressil: “Provotseerime, eskaleerime, improviseerime. Kõik hakkavad ringi jooksma ja karjuma. Me ei vabanda, skandaal kestab umbes nädala. Ja kui tolm maha vajub, siis oleme saavutanud, et poliitiline debatt on laienenud narratiivi mõttes.”

Saatejuht Arp Müller omistas need sõnad oma intervjuus Martin Helmele.

„See tsitaat, muide, on pärit ju James Bondilt. See on poliitikas töötanud ju päris hästi. Ja ma arvan, et ei kasuta ju seda ainult meie erakond,“ pidi Helme halloomeest valgustama.

Ta lisas, et poliitikas tulebki olla võimeline improviseerimiseks. Ja kui on tüli, siis sa oled valmis minema lõpuni selle tüliga, et oma tahtmist saada.

„Aga ma arvan, et provokatsioone tehakse ikka meie suhtes, mitte meie ei tee provokatsioone. Nii et see maksiim päris üheselt ei tööta alati meie puhul, algatusel kindlasti mitte,“ lisas Helme.