Rumalus pressib kõikjalt välja: ajakirjanikud ja poliitikud ei ole pahatihti kursis tsitaatide allikatega

Eesti,
©Scanpix
Agent 007

Liigagi sageli torkab silma mõne poliitiku ja paljude ajakirjanike kitsas silmaring ja vähene lugemus. Nii, nagu ei oldud kursis näiteks Mart Helme välja toodud meie muistse rahvajutu sisuga Puulasest ja Tohtlasest, ei teata ka muude tsitaatide algallikaid ning vägisi tundub, et hakka või iga sellise juurde selgitus lisama, sest muidu kipub üleüldine vohav rumalus üle keema.

Nii tuletatakse aeg-ajalt (viimati Vikerraadio reporteritunnis läinud reedel) meelde EKRE esimehe Martin Helme sõnu erakonnaviimatisel kongressil: “Provotseerime, eskaleerime, improviseerime. Kõik hakkavad ringi jooksma ja karjuma. Me ei vabanda, skandaal kestab umbes nädala. Ja kui tolm maha vajub, siis oleme saavutanud, et poliitiline debatt on laienenud narratiivi mõttes.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saatejuht Arp Müller omistas need sõnad oma intervjuus Martin Helmele.

„See tsitaat, muide, on pärit ju James Bondilt. See on poliitikas töötanud ju päris hästi. Ja ma arvan, et ei kasuta ju seda ainult meie erakond,“ pidi Helme halloomeest valgustama.

Ta lisas, et poliitikas tulebki olla võimeline improviseerimiseks. Ja kui on tüli, siis sa oled valmis minema lõpuni selle tüliga, et oma tahtmist saada.

„Aga ma arvan, et provokatsioone tehakse ikka meie suhtes, mitte meie ei tee provokatsioone. Nii et see maksiim päris üheselt ei tööta alati meie puhul, algatusel kindlasti mitte,“ lisas Helme.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused