Ruuben Kaalep ja Anti Poolamets Ukrainas: viidi droone ja esineti meeleavaldusel

Eesti,
Ruuben Kaalep ja Anti Poolamets Ukrainas

Riigikogu EKRE fraktsiooni liikmed Anti Poolamets ja Ruuben Kaalep on pikemal külaskäigul Ukrainasse, kus esineti ka meeleavaldusel, milles pöörduti rahvusvahelise üldsuse poole, et kuulutada Venemaa terrorismi sponsoreerivaks riigiks.

„Oleme sügavalt tänulikud Eesti parlamendisaadikutele Anti Poolametsale ja Ruuben Kaalepile, et nad võtsid seisukoha Venemaa genotsiidisõja Ukraina vastu ja Azovi sõjavangide mõrvamise vastu Olenvka koloonias,“ kirjutas meie saadikud vastu võtnud parlamendirühma esindaja Olena Oleksandrivna. „Nende jõulised kõned Sophiyivska väljakul said sooja vastuvõtu Azovstali kaitsjate sugulaste ja toetajate seas.“

Ta julgustas teisi parlamendiliikmeid järgima eeskuju, et survestada oma parlamente tunnistama Venemaad terroristlikuks riigiks, samuti nõudma Azovi sõjavangide kohest vahetamist. Mõned päevad tagasi tunnustas Venemaa “ülemkohus” Azovi pataljoni terroriorganisatsiooniks, et õigustada oma järjekordset võikat kuritegu ja keelduda vangide vahetusest.

Visiidil sõjakoldesse külastasid Kaalep ja Poolamets ka Ukraina parlamendi Intermariumi rühma. Intermariumi rühm on Ülemraada suurim ning pühendub Läänemerest Musta mereni ulatuva riikide koostöömudeli arendamisele.

Ka külastati rahvuslike pataljonide esindajaid nii Lvivis kui ka Kiievis, et selgeks saada nende abivajadusi.

Vigastatud sõdurite rehabilitatsioonikeskuses kohtusid Poolamets ja Kaalep arstidega ja vesteldi taastusravil olevate võitlejatega.

EKRE saadikud ei läinud Ukrainasse ilma külakostita. Azovi pataljonile jt rahvuslaste üksustele kingiti luuredroone, mis osteti MTÜ-le Ukraina Eest tehtud annetustest.

Lvivi tabanud raketirünnaku ajal kogeti südalinnas ka õhuhäire sireene.

Lisaks käidi vaatama Vene armee hävitustöö jälgi Butšas.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused