Ruuben Kaalepi luulekogust leiab iseloomulikku isegi Kaja Kallasele: kaotada saab ka seda, mida pole võidetud

Eesti, Varia,
Ruuben Kaalep

Riigikogu liige Ruuben Kaalep kutsuti tema äsjailmunud luulekogu „Litoriinamere loits ja teisi luuletusi“ tutvustama TV3 saatesse Õhtu, kus tal paluti leida iseloomulikud read ka mõne oma kolleegi kohta parlamendist.

Ehkki tegu pole kaugeltki mitte poliitluulega, tuli Kaalep saatejuhtidele vastu ja leidis, nagu palutud, värsiridu nii Jürgen Ligile, Kaja Kallasaele kui ka Jevgeni Ossinovskile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jürgen Ligile luges ta ette eelviimased lõpu luuletusest „Sinised saapad“: „Mul pole sellist ülikonda nagu sel mehel seal telekas, kapis küll mitte/noh, ma ei tea, ma ei prindi vähemalt raha juurde, kui kõht tühjaks läheb“.

Kaja Kallasele luges ta nii: „Ärge astuge laiadesse koridoridesse,/ nende kandilisus on trööstitu,/ nad on unustatud unenägu ja möödunud mälestus,/ halastusse aheldatud üksildus,/ kajavate sammude jõuetu ramm mandub nende kangastuses,/ lävepakul lootusest lahkumine on elementaarne,/ neisse on arhiveeritud minu mineviku üksikasjad,/ kuid käsikirjade hubasust ei ole keegi lubanud,/ alati kallistatakse kõige soojemat inimest,/ kunagi ei tühistata tühised mõttemõlgutusi,/ kaotada saab ka seda, mida pole võidetud“.

Ossinovskit silmas pidades luges Kaalep ette luuletuse „Reaktsiooni lauluke“.

Jüri Ratasele soovitab ta terve luulekogu läbi lugeda ja enda lemmik välja valida.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused