Saade “Räägime asjast”: Põlissoomlaste suurvõidust ja EKRE inimeste europarlamenti minekust

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Mart Helme “Räägime asjast” stuudios.

Saate „Räägime asjast“ viimase teemana võtsid Mart ja Martin Helme ette valimised Soomes ja nad nentisid, et „soinistumine“ sai oma palga ning põhimõttekindlaks jäänud Põlissoomlased lõikasid edu vilju.

Tegelikult olid igakülgsed võitjad just Põlissoomlased, kes jäid de jure võitjast ehk sotsidest maha vaid 0,2 protsendi võrra. Martin Helme sõnul ongi nemad ainus paremkonservatiivne erakond Soomes, sest kõik teised on padupunased.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mart Helme rääkis sellest, kuidas ta kuulas valimisdebatte ja keegi ei pidanud Põlissoomlaste vastu vihakõnesid, ei välistanud ega süüdistanud neid – Soomes polnud Kaja Kallast ega Lobjakat. Kõik peavooluparteid said aga alla 20% häältest, sest need hääled korjasid ära Põlissoomlased.

Vasakpoolitsev Keskerakond kaotas oma hääled just vasakpoolsetele, sealhulgas Vasakliidule ja padupunastele Soome rohelistele. Suur kaotaja oli ka Koonderakond, sotsid küll tõusid, kuid kukkusid kohe, kui asusid NATO ja Venemaa teemadel targutama.

Martin Helme hinnangul on Põlissoomlased arvestanud sellega, et nad valitsusse ei pääse, kuid nad on saavutanud selle, et Soomes on migratsiooni osas valulävi ületatud. Maksab arvesse võtta, et Soomes on olemas vihakõneseadus, Jussi Halla-aho on selle alusel karistada saanud, kuid tsensuurist hoolimata suutsid Põlissoomlased tabuteemad kõneks võtta.

Mart Helme helistas valimiste järel Jussi Halla-ahole ja lepiti kokku, et ka Euroopa Parlamendi valimiste järel hakatakse seal koos olema rahvusriikide fraktsioonis ja üheskoos ka võitlema.

Siit järgnes ka Mart Helme pöördumine Eesti rahvuskonservatiivsete valijate poole: „Ärge laske ennast sellest segadusse viia, et ka meie Martiniga kandideerime europarlamenti, aga läheme samas ministriteks – ükspuha kellele te rahvuskonservatiividest hääle annate, ei lähe meie inimesed mitte Euroopa Komisjoni käsu alla, vaid lähevad koos Matteo Salvini, AfD ja Põlissoomlastega rahvusriikide EL-i eest võitlema!“

Martin Helme lisas: „Kumbki meist ei lähe siit ära, meie jääme Eestisse – lähevad erakonna inimesed, kes võitlevad sama kindlalt Eesti eest! Iga erakond paneb välja kõige tuntumad näod ja kõige parimad kandidaadid, seejärel lähevad meie mõttekaaslased tegema koostööd teiste rahvuskonservatiividega!“

Martin Helme toonitas ka seda, et ei ole mingit mõtet anda häält euroliberaalide poolt, kes tegutsevad Eesti europrovintsiks muutmise nimel – hääled tuleb anda EKRE-le, kes võitleb rahvusriikide suveräänsuse eest! Mart Helme rõhutas, et häält ei tohiks anda eriti euromeelsetele Andrus Ansipile ja Urmas Paetile, samuti teistele nendesugustele, sealhulgas ka mitte praegusele euroskeptilisele eurosaadikule, kes esindab siiski euromeelset erakonda!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused