Saage tuttavaks Postimehe ideoloogilise supervaletajaga: “ajakirjanik” Martin Laine

Eesti,
- Updated
©Teet Malsroos/Õhtuleht
“Postimehest” on saanud “Pravda”!

Postimehe sopalaotaja Martin Laine näitab väga hästi, kui oskuslikult keeratakse Postimehes sõnad pea peale, andes neile hoopis teise tähenduse.

Nimelt kirjutab Martin Laine Twitteris, nagu oleks Martin Helme saates “Räägime asjast” öelnud: “Kui süvariigil (toimetuse rõhutused siin ja edaspidi) õnnestub koalitsioonikõnelused tuksi keerata, siis need hungveipingide demonstratsioonid (tuhandete kodanike ja poliitikute massimõrvad) on morsipidu, võrreldes sellega, mis meie toetajad korraldama hakkavad.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Laine on loonud pildi, nagu oleks Martin Helme lubanud teha sama, mida tegid hungveipingid Hiinas. Mida aga ütles Martin Helme tegelikult?

„Kui aga RE-l õnnestub EKRE võimult tõrjuda, siis need hungveipingide miitingud, mis praegu toimuvad, on kui torm morsiklaasis – siis on see, mida meie teeme, midagi sellist, et rändepakti vastane miiting tundub selle kõrval jalutuskäiguna,“ hoiatas ta.

Keda aga pidas Martin Helme silmas hungveipingide all?

Martin Helme sõnul on eriti ERR ja Postimees näidanud, et nad pole enam ajakirjandus, vaid propagandakanalid, kes laimavad hommikust õhtuni, levitades valesõnumeid ja mängides kontekstist väljakistud fraasidega. Saatejuhid meenutasid Hiinas Mao Zedongi ajal tegutsenud hungveipinge, kes käisid ringi, punased raamatukesed Mao tsitaatidega kaasas ja peksid „suure esimehe“ vastaseid surnuks.

Nüüd on sellised noored ka Eestisnäiteks need, kes lugesid ERR-is ette EKRE-t hukkamõistvaid kirju või käivad poliitilistel kliimaprotestidel. „Haridusasutused on saanud ideoloogilisteks polügoonideks – ajupesu saanud noored korrutavad loosungeid, võitlevad millegi vastu ja meedia teeb sellest suure mulli,“ kirjeldas Martin Helme, lisades, et noored lähevad selleks muidugi rõõmsalt koolist ära.

Seega võib selle juhtumi taustal väga hästi näha, kuidas Postimees keerab sõnad pea peale ja valetab otse näkku. Martin Laine on ennast ehtsa hungveipingina näidanud.

Saadet “Räägime asjast” saab järelkuulata Kesk-Eesti Tre kodulehel ja esmapäeval Kuressaare Pereraadios. Martin Helme öeldust saab lugeda ka SIIT ja SIIT.

Toimetuselt. Nüüd on vasakliberaalne sopaajakirjandus üles leidnud saate “Räägime asjast” ja pannud meediasse ringlema kontekstist välja rebitud üksikud sõnad, lausekatked või laused. Tasub teada, et tegu on peavoolumeedia uue propagandakampaaniaga, millesse on juba lisandunud ka raisakulli mõõtu Vilja Kiisler.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused