Saaremaa vallavanem võtab lõpuks poliitilise vastutuse ja astub koroona pärast tagasi

Eesti,
- Updated
Madis Kallas

Saaremaa vallavanem, sotsiaaldemokraatlikkusse erakonda kuuluv Madis Kallas teatab Saaremaa valla Facebooki lehel, et võtab koroonakriisi tõttu poliitilise vastutuse ja astub maikuus vallavanema kohalt tagasi, et taastada vallavalitsuse töörahu.

Kallas viitas, et on kriisi algusest peale öelnud, et tuleb poliitilise vastutuse küsimuse juurde niipea kui kriisi raskuskese on ületatud ja saavutatud teatav stabiilsus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Madis Kallas märkis, et COVID-19 leviku tõttu on viimane pea poolteist kuud Saaremaa, aga ka kogu Eesti ja maailma vaatest olnud väga keeruline aeg ning samal ajal on käinud ka võimalike süüdlaste otsimine. „Ma ei otsi süüdlasi ja ei soovi kedagi süüdistada. Kõik otsused, mis erinevate inimeste poolt langetati, olid tehtud selle hetke teadmiste põhjal. Meile laekunud infole tuginedes kujundas oma seisukoha ka vallavalitsus,“ viitas Kallas märtsi alguses korraldatud suurürituste lubamisele.

„Täna ajas tagasi vaadates on väga selgelt näha, et meile antud sisendid olid ekslikud. Vallavalitsuse juhina ei suutnud ma sel ajahetkel olukorda piisavalt kriitiliselt hinnata ega saadud infot ümber lükata. Seepärast on õige, et ma lahkun vallavanema ametist. Nii saab Saaremaa vallavalitsus tagasi töörahu, mille tagamine oleks minu jätkamisel keeruline,“ võttis Kallas oma otsuse tagamaad kokku.

„Meie tervishoiu- ja sotsiaalsüsteem on pandud proovile, suures osas ettevõtlusest on käimas tõsised võitlused ja selles kriisis ei ole inimesi, keda tänane olukord ei puudutaks. Kahjuks on Saaremaa saanud sellel perioodil valusamalt kannatada kui mõni teine piirkond Eestis. Samas on meie kogukond selle kriisi ajal näidanud üles väga suurt ühtehoidmist ja Saaremaa eest ühiselt seismist. Nii on olnud see kõigil tasanditel ja kõigis eluvaldkondades,“ tõdes Kallas. Ta lisas, et saarlaste koostöös on olukord lahenenud oluliselt paremini, kui esialgu prognoositi ja nüüdseks on päevakorral kriisist väljumise kavandamine. „Ometi peame olema jätkuvalt tähelepanelikud, et hoida ära uut viirusepuhangut,“ toonitas ta.

Madis Kallas avaldas lootust, et vallavolikogu maikuu istungiks on valitsuse uus koosseis koalitsiooni poolt paigas. „Hetkel need läbirääkimised alles algasid ja vallavanema kandidaatide nimede avaldamine on praegu veel ennatlik.“

Uue vallavanema ametisse nimetamiseni jätkab Kallas vallavalitsuse töö ja kriisikomisjoni juhtimist. „Kindlasti olen edaspidi valla tegemistel igati toeks ja abiks läbi vallavolikogu liikmelisuse,“ viitas Kallas valmisolekule naasta volikogu liikme kohale.

Siseminister Mart Helme (EKRE) ütles mõne päeva eest Kanal 2 saates “Sõda koroona vastu”, et seoses võrkpallimängu lubamisega Saaremaale tuleks keegi vastutusele võtta, sest see on kuritegelik lohakus.

Saatejuhi Elo Mõttus-Leppiku küsimuse peale, kas terviseameti peadirektor on mõelnud tagasi astumisele, kuna tema juhitud terviseamet andis Milano võrkpalluritele Saaremaale tulekuks rohelise tule,  vastas Merike Jürilo, et ta oleks selle sammu astunud, kui see oleks vältinud viiruse tulekut Eestisse või Euroopasse.

Eesti võrkpalliföderatsiooni president, Riigikogu liige Hanno Pevkur (Reformierakond) püüab endiselt endalt vastutust maha raputada. Täna seletas ta Delfile antud intervjuus, et tagantjärele tarkus kedagi tervemaks ei tee.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused