Saksa keel president Kersti Kaljulaidi suus ja veebilehel: oskab, ei oska…

Eesti,
Kersti Kaljulaid annab vene keeles intervjuud saates “Eksklusiivintervjuu: Kersti Kaljulaid”.

Presidendi kantselei on riigipea veebilehelt eemaldanud märke president Kersti Kaljulaidi saksa keele oskuse kohta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pärast Kaljulaidi ametisse astumise järel oli veebilehel kirjas, et ta valdab eesti, inglise, prantsuse, soome ja saksa keelt, kuid praeguseks on sellest nimistust saksa keel kadunud. “See viide saksa keelele sai tõesti eemaldatud. President saab küll aru ja loeb saksa keeles ja ka õpib seda, kuid ei tunne, et oskaks keelt esialgu veel piisavalt selleks, et seda eluloos ära mainida,” ütles presidendi pressiesindaja Mailin Aasmäe ERR-i venekeelsele uudisteportaalile. Nädal enne presidendiks valimist ütles Kaljulaid “Aktuaalsele kaamerale”, et ta on valmis Eesti venekeelse elanikkonnaga rääkima vene keeles, kuid tema veebilehel keeleoskuse all vene keelt ei ole.

President Kaljulaid on Eesti ühiskonda varemgi kummalisel moel üllatanud, alates presidendi auks peetavast jumalateenistusest loobumisest tema ametisse nimetamise päeval kuni arvamuseni, et eestlane võib olla igaüks. Esimese nelja ametisoleku kuu jooksul ei teadnud üldsus sellest, et Kaljulaid saab lisaks presidendipalgale, mis on 5200 eurot kuus, Euroopa Kontrollkojalt kolme aasta jooksul iga kuu 12 000 eurot hüvitist, seega on tema sissetulek kokku üle 17 000 euro kuus. Portaal Telegram aga näitas ekraanitõmmiste kaudu, et 2016. aasta 3. oktoobril kell 14.28 Riigikogus presidendiks valitud Kersti Kaljulaid oli maailma naispresidente esitleval veebilehel “Worldwide Guide to Women in Leadership”  juba hommikul, enne valimistulemuste selgumist.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused