Riik saadab Euroopasse lõksu jäänud eestlastele appi Tallinki laeva

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Tallink ulatas riigile abikäe

Parvlaev Romantika teeb erireisi Saksamaale, et tuua kodumaale reisilõksu jäänud eestlased ja lätlased.

Välisminister Urmas Reinsalu ütles teisipäeval ajakirjanikele, et koostöös Tallinkiga on kavas teha erireis Põhja-Saksamaale Sassnitzi sadamasse, et tuua kodumaale Saksamaal reisilõksu jänud eestlased ja lätlased.

“Oleme terve eilse öö jooksul töötanud selle nimel, et saada eestlased Saksa-Poola piirilt koju. Olukord on selline, et maismaa kaudu ei ole see võimalik. Ma olen tänulik Tallinkile väga operatiivse koostööle eest Eesti inimest aitamisel,” ütles Reinsalu.

Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene ütles, et parvlaev Romantika väljub mitte enne kella 20 Riia sadamast ning suundub Sassnitzi. Reis kestab umbes ööpäeva. Laev võtab Sassnitzis peale Saksamaal reisilõksu jäänud lätlased ja eestlased ning võtab suuna Ventspilsile. Tagasireis kestab umbes 16 tundi.

Laev Romantika planeeritud väljumine Sassnitzist toimub kolmapäeva, 18. märtsi hilisõhtul kell 23.55 kohaliku aja järgi, neljapäeval jõuab laev Ventspilsi kell 17 kohaliku aja järgi, edastas välisministeerium.

Nõgene kinnitas, et kõigile reisijatele on tagatud kajutikoht ja toitlustus.

Saksamaal elavate eestlaste jaoks, kes samuti soovivad naasta Eestist koju Saksamaale, väljub laev Romantika Riia sadamast 17. märtsi õhtul mitte varem kui kell 20. Ka kõigil Saksa kodanikel, kellel on vaja jõuda tagasi Saksamaale, on võimalik osta pileteid laevale Riia terminalist alates kella 19 teisipäeva õhtul.

Pileteid väljumisele liinil Sassnitz-Ventspils saab broneerida Tallinki kodulehel. Piletimüük Sassnitz-Ventspils liinile avatakse teisipäeva päeva jooksul. Eelmüügist pileti ostmine on kohustuslik.

Reisile müüakse Nõgese sõnul pileteid sümboolse hinnaga. Eesti ja Läti riik kompenseerivad ettevõttele reisi maksumuse.

Välisministeerium tuletab meelde, et alates 17. märtsist kehtivad Eestisse sisenemisel ranged piirangud. Seega tuleb enne piletite broneerimist veenduda, et inimesel on Eestisse sisenemise õigus 17. märtsi seisuga.

Nõgese sõnul on arutlusel, kas jätta Romantika seejärel vedama kaupa Ventspilsi ja Sassnitzi vahel, et kaubavedu toimiks tõrgeteta.

 

Kommentaarid

4 commentsOn Riik saadab Euroopasse lõksu jäänud eestlastele appi Tallinki laeva

 • Avatar

  Aga Poola tegi küll oma margi täis,vähemalt minu silmis.Kuidas saab seda riiki usaldada ja liitlaseks pidada kes esimesel võimalusel oma sõna ei pea.See näitab selgelt,et Balti riigid peavad kokku hoidma.

 • Avatar

  sain sõnumi, et kui olen teel ja vajan abi (sest ma ei asu hetkel Eestis)… see oli nii liigutav. ma saan aru, et teisest küljest on teistmoodi… aga ikkagi oli väga soe tunne 🙂 AITÄH!

 • Avatar

  no see on ikka päris teise maailmasõja aja hõnguline kruiis. puuduvad vaid punalaevastiku allveelaevad

 • Avatar
  pöialpüsti

  See on patriootlik tegu Tallinki poolt. Aitäh Tallinki juhtidele. Hoiame kokku.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused