SAPTK kogus ühe päevaga Indrek Tarandi poolt Mart Riebergilt ja Meelis Osalt nõutud summa 2000 eurot

Eesti,
- Updated
©SAPTK
Kogutud summa ja makse.

Portaal Objektiiv kuulutas eile hommikul välja üleskutse toetada annetusega Mart Riebergi ja Meelis Osa ehk mehi, kes langesid möödunud aasta 26. novembril toimunud ÜRO rändeleppe vastasel meeleavaldusel Indrek Tarandi provokatsiooni ohvriks ning kellelt eurosaadik nõudis lepitusmenetluse kaudu hüvitiseks 2000 eurot.

Loodetud kolme päeva asemel saadi nimetatud summa paljude annetajate abil kokku juba esimese päevaga. Vajalik summa sai välkkampaania käigus isegi ületatud, sest juba enne tööpäeva lõppu, mil vahekokkuvõtteid tehti, kogunes annetusi üle kolme tuhande euro.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Tarandi poolt nõutud raha sai talle täna üle kantud – olgu ta selle üle õnnelik. Aga ühtlasi on paljud inimesed saatnud Tarandile selge sõnumi, et tema käitumist peetakse mitte ainult matslikuks, vaid ka raskelt ebaõiglaseks,” toonitas SAPTK esimees Varro Vooglaid.

Teatavasti ei tunnista Tarand ise, kes kõnealuse intsidendi Toompeal toimunud meelevaldusel teadlikult ja tahtlikult provotseeris, ise mingit süüd ega kanna vähimatki vastutust, küll aga nõudis ta õiguskaitsesüsteemi abil suurt summat meestelt, kes olid tulnud lihtsalt seaduslikule avalikule koosolekule rahumeelselt meelt avaldama ning kes tegutsesid veidi liiga ägedalt üksnes reaktsioonina Tarandi provokatsioonile, püüdes tema poolt avaliku koosoleku läbiviimise vastu suunatud rünnet tõrjuda.

Politsei- ja Piirivalveamet ja ka Põhja Ringkonnaprokuratuur otsustasid mullu 26. novembril riigikogu ees toimunud meeleavalduse läbiviimist ilmselgelt takistanud Tarandi suhtes mitte väärteomenetlust algatada, olgugi et karistusseadustiku §-i 158 kohaselt on seaduslikult korraldatud avaliku koosoleku takistamise eest nähtud ette rahaline karistus või kuni üheaastane vangistus.

Tarandi suhtes menetluse algatamata jätmist õigustasid nii Politsei- ja Piirivalveameti kui ka Põhja Ringkonnaprokuratuuri esindajad väitega, et Tarand – kes võttis korraldajate käest omavoliliselt jõudu kasutades mikrofoni ära, karjus mikrofoni meeleavalduse mõttele vastupidiseid sõnumeid ja keeldus meeleavalduse korraldajate korraldustele allumast – ei takistanud meeleavalduse läbiviimist, vaid üksnes osales meeleavaldusel.

„Aitäh kõigile inimestele, kes meie üleskutsele vastasid ja ebaõigluse vastu protesti märgiks omalt poolt annetusega õle alla panid, näidates mida tähendab tegutsemine solidaarsuse ja tõelise kodanikuühiskonna vaimus,“ võttis Vooglaid teema kokku. Nagu üleskutset välja kuulutades öeldi, plaanib SAPTK kasutada üle Tarandi poolt nõutud summa laekunud annetusi edaspidi samalaadsetes kaasustes süsteemi hammasrataste vahele tõmmatud inimeste abistamiseks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused