SAPTK pressiteade: Eesti 200 töötajad osalesid küünilises provokatsioonis, kasutades selleks väikest last

Eesti,
©Objektiiv
Ilmselge provokatsioon – puust ette ja punaseks.

Sihtasutus Perekonna ja Traditsioonide Kaitseks edastas oma pressiteate, millele on alla kirjutanud sihtasutuse juhid Varro Vooglaid ja Markus Järvi.

“Eesti 200 vabatahtlike koordinaator Kadri Napritson-Acuna ja projektijuht Teele Holmberg osalesid pühapäeval Vabaduse väljakul toimunud rändeleppe vastasel meeleavaldusel küünilises provokatsioonis, milles kasutati Holmbergi ja peaprovokaatori Florian Hartlebi ühist last.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meedia vahendusel on leidnud kajastust, kuidas sakslasest politoloogiadoktor Hartleb läks meeleavaldusel osalenud inimesi fašistideks sõimama (vastav sõimlemine on kuuldav Varro Vooglaiu peetud kõne ajal alates ca 6:55), rammides inimesi lapsevankriga ja kasutades oma last inimkilbina. Siiani ei ole aga pööratud tähelepanu tõsiasjale, et samal ajal, kui Hartleb noris Odini sõdalastest korrahoidjatega tüli, neid solvates ja rüselust algatades, filmis Eesti 200 projektijuht Teele Holmberg toimuvat taustalt mobiiltelefoniga.

Olukorra teeb eriti häirivaks tõsiasi, et Objektiivile laekunud info kohaselt on Holmbergi näol tegu selle sama lapse emaga, keda Hartleb oma provokatsioonis kilbina kasutas. Asjaolu, et Holmberg muretses intsidendi ajal mitte selle pärast, kuidas oma laps teravaks kiskunud rüseluse keskelt välja tuua, vaid keskendus teravate sündmuste videosse jäädvustamisele, lubab arvata, et tegu oli ettekavatsetud ja ühiselt läbi viidud katsega provotseerida meeleavaldusest osavõtjaid tegudele, mida saaks kasutada Eesti 200 poliitiliste ja ideoloogiliste oponentide vastu suunatud rünnakuks.

Organiseeritud provokatsioonile viitab ka asjaolu, et Kadri Napritson-Acuna näib olevat valetanud, justkui ta ei tunneks Florian Hartlebi ning justkui ta läinuks lihtsalt rüseluse keskele sattunud võõrast last abistama. Väga raske on uskuda, et Hartleb on Napritson-Acunale tundmatu isik, pidades silmas, et viimase kolleeg Teele Holmberg on Hartlebi poja ema.

„Laste kasutamine poliitilise võitluse vahendi ja provokatsioonide elluviimise instrumendina on uskumatult alatu ja täiesti vastuvõetamatu, andes tunnistust erakordsest küünilisusest ja moraalsete piiride puudumisest,“ toonitas temaatilises saates “Fookuses” portaali Objektiiv peatoimetaja Markus Järvi.

„Selline käitumine on viinud Eesti poliitilise kultuuri põhja uude sügavusse, mida pole varem nähtud, mistõttu loodame siiralt, et see saab nii presidendi, peaministri kui ka meedia poolt ühemõtteliselt hukka mõistetud. Samuti on oluline, et avalikkus teeks kõnealusest intsidendist Eesti 200 kohta kohased järeldused ning lähtuks neist järeldustest märtsikuus toimuvatel riigikogu valimistel,“ lisas samas saates omalt poolt SAPTK juhetuse esimees Varro Vooglaid.

Vabaduse väljakul toimunud meeleavaldust korraldanud MTÜ Tark ja Terve Eesti on teinud politseile avalduse väärteomenetluse algatamiseks seoses karistusseadustiku §-s 262 sätestatud avaliku korra rikkumise keeluga. Väidetavalt on politsei algatanud juhtumi uurimiseks väärteomenetluse.”

Varro Vooglaiu kõnet saab kuulata SIIT.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused