SAPTK tahab Eesti Panga presidendilt Madis Müllerilt hinnangut tema töötaja tegevusele

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid.

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juhatuse esimees Varro Vooglaid palub oma pöördumises Eesti Panga presidendilt Madis Müllerilt hinnangut Eesti Panga töötaja Mart Siilivaski tegevusele.

Vooglaid pöördus Eesti Panga presidendi poole, kuna Eesti Panga kommunikatsioonispetsialist Mart Siilivask avaldas enda juhitavas libauudiste portaalis Lugejakiri.ee “uudise” 12.–14. augustil Kernu mõisas toimunud esimesest Konservatiivse Suveakadeemiast, millest võtsid osa 27 noort meest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kuigi Konservatiivne Suveakadeemia toimus rõhutatult härrasmehelikus vaimus, kujutab Mart Siilivask seda läbivalt homoseksualistliku kokkutulekuna. Sellest annavad tunnistust nii tema koostatud artikli pealkiri “OHHOO! Tänu kolme täiskasvanud mehe ühisele pingutusele said 27 poissi üleöö meesteks” kui ka artiklis kasutatud nilbed väljendid, nagu näiteks “Konservatiivsus suruti hellalt sügavale noortesse sisse”.

Artikli kommentaariks kirjutab Mart Siilivask Lugejakiri.ee Facebooki lehel, et “kõik osalejad lahkusid ürituselt rahuldatuna” ning et “Üks asi on küll kindel: kindlasti süstitakse noortesse meestesse konservatiivsuse seemet ka järgnevatel aastatel.”,” märkis Vooglaid.

Tema sõnul kasutas Siilivask uudise ilmestamiseks luba küsimata ehk selgelt seadusevastaselt kolme Sihtasutusele Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks kuuluvat fotot, mille ta eemaldas alles fotode autori korduvalt väljendatud protesti peale. “Teiste hulgas kasutas Mart Siilivask uudise päisepildina grupifotot, millelt on nägupidi ära tuntavad kõik suveakadeemias osalenud, teiste hulgas alaealised keskkooliõpilastest noormehed,” nentis Vooglaid.

“Olgu huumorivõtmes või mitte, kuid Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimehena ei saa ma seda kuidagi heaks kiita, et meie korraldatud üritusel osalenud alalealisi kujutatakse avalikult sodomiseerimise objektidena. Ühtlasi pean seda täiesti kohatuks, kui täiskasvanud meesterahvad, eriti veel riigiametnikud, hakkavad koolikiusajalikult avalikult välja elama oma homoseksuaalseid fantaasiaid inimeste suhtes, kes on fotodelt selgelt äratuntavad,” ütles Vooglaid.

Vooglaid palubki Eesti Panga presidendilt selgitust, kas Eesti Panga töötaja käitumine on tema  juhitud organisatsiooni väärtuste ja põhimõtetega kooskõlas.

“Ühtlasi juhin tähelepanu asjaolule, et paljud Lugejakiri.ee postitused Facebookis – nagu ka kõnealuste libauudiste levitatav postitus – on tehtud tööpäeva ajal. Seoses sellega tekib küsimus, kas hr Siilivask tegeleb Eesti Panga töötajana tööpäeva ajal oma põhitöö või hoopis isikliku äriprojektiga,” kirjutas Vooglaid. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused