SAPTK taunib ERR-i saadetes svingerite eluviisi tutvustamist

Eesti,
©Uued Uudised
ERR on ajakirjanduslikult pigem kollane meedia. Pilt on illustratiivne.

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) taunib Eesti rahvusringhäälingu (ERR) saadetes svingerite eluviisi tutvustamist.

SAPTK tegi pöördumise ERR-i juhatuse esimehele Erik Roosele ja palub tal selgitada, kuidas on 2. septembri saates “Pealtnägija” eetrisse lastud materjal kooskõlas rahvusringhäälingu seaduses sätestatuga, mille kohaselt on ERR kohustatud lähtuma eesmärgist aidata kaasa Eesti Vabariigi põhiseadusega sätestatud Eesti riigi ülesannete täitmisele, muuhulgas luues saateid, mis väärtustavad perekonnal põhinevat ühiskonnamudelit.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kui ERR-is tõepoolest leitakse, et svingerite eluviisi tutvustamine, muuhulgas selle lastega perede vanematele soovitamise teel, Eesti ühes kõige suurema auditooriumiga telesaates on kooskõlas ERR-i kohustusega väärtustada perekonnal põhinevat ühiskonnakorraldust, siis on selge, et ERR-i käsitluses ei tähenda seadusesse kirjutatud perekonna väärtustamise kohustus sisuliselt mitte midagi ja seega ERR sisuliselt ignoreerib talle seadusandja poolt antud ülesandeid ja pandud kohustusi,” ütles SAPTK-i juhatuse esimees Varro Vooglaid.

Saatejuht Mihkel Kärmase eestvedamisel pühendati 2. septembri saates “Pealtnägija” pikem saatelõik sellele, et tutvustada svingerite ehk erinevate partneritega seksuaalselt läbikäivate paaride liikumist Eestis, näidates kaameratega koha peal käies ka nendele Tallinnas loodud klubi ja seda, kuidas sealseid võimalusi kasutada.

“Sama teema pidas Kärmas vajalikuks tuua vaatajate ette ka mõned päevad varem eetrisse lastud saates “Öö-TV”. Kui viimasena mainitud käsitlus lasti eetrisse kell 3 öösel, siis “Pealtnägija” saateaeg on teatavasti prime time’il ehk kell 20 ning seda saadet vaatavad kindlasti ka paljud alaealised,” nentis Vooglaid.

Vooglaid märkis, et lisaks svingerite klubis ekskursiooni läbiviimisele ja sealsete võimaluste kasutamise tutvustamisele tõi Kärmas esile ka eestlastest svingerite poolt loodud veebikeskkonna, mille kaudu on lihtne endale uusi seksuaalpartnereid hankida. “Nii sellele klubile kui ka veebikeskkonnale oli ilmselgelt tegu suurepärase tasuta reklaamiga ning ei ole sugugi ebatõenäoline, et saatest juhindudes avastasid nii mõnedki inimesed – muuhulgas perekonnainimesed – enda jaoks svingerite maailma ja selle võimalused,” ütles Vooglaid.

Vooglaid leiab, et ERR-i nõukogu võiks võtta kriitilise arutelu objektiks põhimõttelise tähtsusega küsimuse sellest, kuidas ERR üleüldse perekonna mõistet määratleb ja kuidas seda eristatakse ülejäänud leibkondadest, näiteks samasoolistest paaridest. “On selge, et kui ERR-is puudub ühtne arusaam perekonna mõistest, siis ei ole põhimõtteliselt võimalik täita seadusest tulenevat kohustust väärtustada perekonnal põhinevat ühiskonnakorraldust,” ütles ta. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused