Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Savisaar ei ole enam Tallinna linnapea, KE eitab juhtimiskriisi

30.09.2015
Raekoja plats

Harju maakohus kõrvaldas Edgar Savisaare kriminaalasja eeluurimise ajaks Tallinna linnapea ametist.

Harju maakohtu määrus jõustub viivitamatult, seda on võimalik edasi kaevata kümne tööpäeva jooksul. Seadus lubab nelja kuu möödumisel kahtlustataval, süüdistataval või tema kaitsjal esitada kohtule taotluse ametist kõrvaldamise põhjendatuse kontrollimiseks. Savisaare advokaat Oliver Nääsi sõnul kavatsetakse seda teha.

Tallinna linnapea ülesandeid täidab praegu abilinnapea Taavi Aas. Aas kinnitas, et vastavalt linnapea asendamise korrale asendab praegu tema linnapead ning linnavalitsuse töö jätkub tavapärases korras ja praeguses koosseisus.

Keskerakond ei kavatse saata oma esindajat ümarlauale, mille kutsus kokku Tallinna linnavolikogu IRL-i fraktsioon, et arutada pärast Edgar Savisaare kõrvaldamist linna juhtimise küsimusi.

“Me ei näe sellel kokkusaamisel mõtet,” ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Toivo Tootsen neljapäeval BNS-le. Tema sõnul ei ole Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) kirjas esitatud seisukohtadel alust. “Kõigil neil punktidel pole adekvaatset sisu,” rääkis Tootsen.

IRL fraktsiooni esimees Madis Kübar tegi kolmapäeval avalduse, milles ütles, et linn on juhtimiskriisis ning kutsus volikogu teiste fraktsioonide juhte arutama pealinna juhtimist ümarlaual.

“Mingit kriisi ju ei ole, Tallinn on hästi juhitud,” leidis Tootsen. Tema sõnul on linna juhtimine seni laitmatult toiminud. “Mul on hea meel, et linnavalitsuse see koosseis on eriti tegus ja võimekas,” rääkis Tootsen.

Keskerakonna fraktsiooni esimees kinnitas, et nende fraktsiooni juhtkond koguneb enne volikogu istungit tavapärasel ajal, pärast arutatakse teemad läbi ka terve fraktsiooniga ning sinna sisse ei mahu osalemine ümarlaual.

Kübar selgitas neljapäeval BNS-le, et ümarlaua mõte oleks olnud just fraktsioonijuhtide osalusel vabamas vormis arutada, kuidas linna juhtimisega edasi minna.

UU/BNS