Seaduses pole ette nähtud homolobi rahastamist

Eesti,
- Updated
©Scanpix

Palju vastakaid arvamusi tekitanud Eesti LGBT Ühingule riikliku rahalise toetuse eraldamine ei pruugi olla seadusega kooskõlas.

Nimelt ütleb hasartmängumaksu seadus, mille alusel toetust eraldatakse, paragrahvis 7, et hasartmängumaksust laekunud rahaga võib sotsiaalministeeriumi kaudu rahastada nimetatud ministeeriumile laekunud summast 93,5 protsendi ulatuses meditsiini, hoolekande, perede, vanurite ja puuetega inimestega seotud projekte ning 6,5 protsendi ulatuses hasartmängusõltuvusega inimestega seotud tegevusi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ei sõnagi niinimetatud vähemustest, seega ei mahu homopropaganda ja homolobi riiklik rahastamine ei paista ühegi nimetatud kategooria alla.

Eesti LGBT Ühing küsis 2019. aastaks sotsiaalministeeriumi kaudu ligi 140 000 eurot maksumaksjate raha. Muu julgas tuleb rahastustaotlusest välja, et suuri summasid küsiti nii töötasudeks, kontorikuludeks, teavituseks kui ka huvikaitseks ehk propagandaks ja lobiks.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused