Seaduses pole ette nähtud homolobi rahastamist

Eesti,
- Updated
©Scanpix

Palju vastakaid arvamusi tekitanud Eesti LGBT Ühingule riikliku rahalise toetuse eraldamine ei pruugi olla seadusega kooskõlas.

Nimelt ütleb hasartmängumaksu seadus, mille alusel toetust eraldatakse, paragrahvis 7, et hasartmängumaksust laekunud rahaga võib sotsiaalministeeriumi kaudu rahastada nimetatud ministeeriumile laekunud summast 93,5 protsendi ulatuses meditsiini, hoolekande, perede, vanurite ja puuetega inimestega seotud projekte ning 6,5 protsendi ulatuses hasartmängusõltuvusega inimestega seotud tegevusi.

Ei sõnagi niinimetatud vähemustest, seega ei mahu homopropaganda ja homolobi riiklik rahastamine ei paista ühegi nimetatud kategooria alla.

Eesti LGBT Ühing küsis 2019. aastaks sotsiaalministeeriumi kaudu ligi 140 000 eurot maksumaksjate raha. Muu julgas tuleb rahastustaotlusest välja, et suuri summasid küsiti nii töötasudeks, kontorikuludeks, teavituseks kui ka huvikaitseks ehk propagandaks ja lobiks.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused