Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Seeder annab Riigikogu asespiikri koha EKRE-le pooleteise kuu pärast

-
05.02.2021
Martin Helme

Esmaspäeval valib riigikogu erakorraliselt aseesimehed. Esialgu jääb opositsiooni poolt parlamendi asespiikriks Isamaa juht Helir-Valdor Seeder. Pooleteise kuu pärast annab ta koha üle EKRE esimehele Martin Helmele. Jaanuari lõpus teatas Siim Kallas (Reformierakond), et astub riigikogu aseesimehe kohalt tagasi. See tõi kaasa riigikogu aseesimeeste erakorralised valimised.

Korraliselt valib parlament endale uue juhatuse kord aastas, märtsi keskel. Siis kaotab koha senine spiiker Henn Põlluaas (EKRE). Tema asemel saab uue valitsuskoalitsiooni toel Riigikogu esimeheks ja presidendi järel riigi teiseks inimeseks Keskerakonna esimees, eelmine peaminister Jüri Ratas. Nii lepiti kokku koalitsioonikõnelustel, kirjutab ERR.

Seal leppisid Reformi- ja Keskerakond ka kokku, et Riigikogu esimene aseesimees tuleb edaspidi Reformierakonnast, kes esitab esmaspäevasel erakorralisel valimisel sinna Hanno Pevkuri.

Riigikogu teiseks aseesimeheks, see koht kuulub opositsioonile, jääb senigi parlamendi juhatusse kuulunud Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Kui märtsi keskel toimub riigikogu juhatuse korraline valimine, loovutab Seeder oma asespiikri võimu, kabineti ja ametiauto EKRE esimehele Martin Helmele. See on opositsioonierakondade omavaheline kokkulepe, millega jagati ka riigikogu komisjonide aseesimeeste kohad.

Allikas: ERR