Segadused Poola piiril on vallandamas selle maa vastast poliitilist hüsteeriat

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Henn Põlluaas tutvub Poola sõjatehnikaga.

Probleemid Poola piiridel on reaalsus, kuid silmnähtavalt kavatsevad teatud poliitilised jõud seda ära kasutada selleks, et õhutada viha riigi vastu, kes on Brüsseli silmis “must lammas”.

Nii kirjutab Erkki Bahovski Postimehes, et veel hiljuti kindlana tundunud sõprus Poolaga lendavat vastu taevast, ning toob kohe mängu ka Poolat sõbraks ja strateegiliseks liitlaseks pidavad ministrid Mart Helme ja Urmas Reinsalu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Bahovski on kahtlemata paandunud eurokraat, kellelt võibki sellist reageeringut oodata. Osaliselt on tal ka õigus, sest Poolalt oodanuks paremat reageerimist. Samas aga on Poola piirid läbi ajaloo parajad liikluskorgid olnud – ainult et Bahovski seostab seal toimuvat otseselt praeguse euroskeptilise valitsusega: näete, millised vastikud tegelased Varssavis võimul on, need on vaja asendada Brüsseli-meelsetega ja kõik on korras.

Võib arvata, et Poola kehva reageerimise taga on nii siseriiklikud otsused (paljud ehk kardavad transiitkolonne kui nakkusallikat) kui ka üldine korraldamatus piirikontrolli taastumisel, mis on Poola piiridel varem sageli häirinud – kindlasti aga pole seal pahatahtlikkust Balti riikide vastu.

Poola on endiselt Eesti ja teiste Baltimaade strateegiline liitlane, sest tegu on tugeva sõjalise liitlase ja üsnagi Kremli-vastase jõuga Euroopas. Bahovski üritab ilmselt seada kahtluse alla Poola usaldatavuse liitlasena ja seda brüssellikus kontekstis. Piiridega aga on kogu Euroopas probleeme, seda nii avatult kui suletult, nii liigse ebaseadusliku rände kui ka haiguse leviku tõkestamiseks taastatud kontrolli tõttu.

Poola pole halb liitlane – nende lennukid osalevad praegugi NATO õhuturbemissioonis Baltikumi kohal. Äärmiselt vastutustundetu oleks praegu toimuva taustal Poolat sõimama hakata ja tema vajalikkust liitlasena kahtluse alla seada – seda üritavad liberaalsed poliitikud kohe kindlasti teha.

“Eelprooviks” oli Astrid Kanneli pahatahtlik intervjuu “Välisilmas” Ungari välisministri Peter Szijjartoga, mis oli kantud ideoloogilisest vihkamisest ja inimlikust rumalusest – selleks, et rikkuda suhted hõimurahva riigiga.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused