Segadused Poola piiril on vallandamas selle maa vastast poliitilist hüsteeriat

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Poolakad on praegugi Eesti taevas patrullimas. Riigikogu esimees Henn Põlluaas tutvub Poola sõjatehnikaga.

Probleemid Poola piiridel on reaalsus, kuid silmnähtavalt kavatsevad teatud poliitilised jõud seda ära kasutada selleks, et õhutada viha riigi vastu, kes on Brüsseli silmis “must lammas”.

Nii kirjutab Erkki Bahovski Postimehes, et veel hiljuti kindlana tundunud sõprus Poolaga lendavat vastu taevast, ning toob kohe mängu ka Poolat sõbraks ja strateegiliseks liitlaseks pidavad ministrid Mart Helme ja Urmas Reinsalu.

Bahovski on kahtlemata paandunud eurokraat, kellelt võibki sellist reageeringut oodata. Osaliselt on tal ka õigus, sest Poolalt oodanuks paremat reageerimist. Samas aga on Poola piirid läbi ajaloo parajad liikluskorgid olnud – ainult et Bahovski seostab seal toimuvat otseselt praeguse euroskeptilise valitsusega: näete, millised vastikud tegelased Varssavis võimul on, need on vaja asendada Brüsseli-meelsetega ja kõik on korras.

Võib arvata, et Poola kehva reageerimise taga on nii siseriiklikud otsused (paljud ehk kardavad transiitkolonne kui nakkusallikat) kui ka üldine korraldamatus piirikontrolli taastumisel, mis on Poola piiridel varem sageli häirinud – kindlasti aga pole seal pahatahtlikkust Balti riikide vastu.

Poola on endiselt Eesti ja teiste Baltimaade strateegiline liitlane, sest tegu on tugeva sõjalise liitlase ja üsnagi Kremli-vastase jõuga Euroopas. Bahovski üritab ilmselt seada kahtluse alla Poola usaldatavuse liitlasena ja seda brüssellikus kontekstis. Piiridega aga on kogu Euroopas probleeme, seda nii avatult kui suletult, nii liigse ebaseadusliku rände kui ka haiguse leviku tõkestamiseks taastatud kontrolli tõttu.

Poola pole halb liitlane – nende lennukid osalevad praegugi NATO õhuturbemissioonis Baltikumi kohal. Äärmiselt vastutustundetu oleks praegu toimuva taustal Poolat sõimama hakata ja tema vajalikkust liitlasena kahtluse alla seada – seda üritavad liberaalsed poliitikud kohe kindlasti teha.

“Eelprooviks” oli Astrid Kanneli pahatahtlik intervjuu “Välisilmas” Ungari välisministri Peter Szijjartoga, mis oli kantud ideoloogilisest vihkamisest ja inimlikust rumalusest – selleks, et rikkuda suhted hõimurahva riigiga.

Kommentaarid

8 commentsOn Segadused Poola piiril on vallandamas selle maa vastast poliitilist hüsteeriat

 • Avatar
  Georgi Maasik

  Sõna on vaba. Ja peakski olema. Ka ajakirjanikud võivad esitada oma küsimusi vabalt. Tänu Astridi esitatud küsimustele saimegi oivalised ja tähelepanuväärsed vastused Ungari välisministrilt, mis oligi intervjuu kõige väärtuslikum osa.
  Mulle meeldis.

 • Avatar

  Vabandan,et soovisin siin OMA arvamust avaldada.Rohkem ei soovi.

 • Avatar

  Poola on ennegi ajanud ainuisikuliselt oma asja.
  Ei ole Poolast ega poolakatest just väga vaimustuses. Tuletame meelde, et alatasa on sellest riigist läbi liikujatele veidraid nõudmisi peale pandud – veoautodel oli keelatud siseneda täis kütusepaakidega ( piiriks oli 200 liitrit kütust), teemaks ( mida Eesti riik ei korja poola autodelt) ( oli lausa keelatud võõramaiseid veokeid kontrollida Eesti teemaksu tasumisel), teatud kaupade transiidil/läbiliikumisel poolast peab need poola registris üles andma. Seda lõbusate lolluste nimekirja Poolas võiks keegi veel pikendada!
  Tõsine endast lugupidav riik vastab mõne teise riigi lõbusatele lollustele samaga. Kui Poola piiris eesti veokid peavad seisma järjekorras, siis Eesti piiril võiks tekitada sama seisu ka näiteks poola veokitega ja imelised seiklused poolas saaks kohe lahenduse!!!

 • Avatar

  Poola riik hakkas oma kodanike tervise eest hoolitsema otsemaid selle järel, kui selgus, et mitmed liikmesriigid lasid segamatult viirusel laieneda. Ilmselt peaks Välisministeerium tegema oma Poola kolleegidega tihedamat koostööd. Niigi heidetakse välisminile ette peata olekut. Üks nende poolt edastatud soovitus või korraldus võib tunni jooksul muutuda vastupidiseks

 • Avatar

  usun ka, et mingit pahatahtlikkust ei olnud, lihtsalt organiseerimatus. minu jaoks on Poola krediidireiting endiselt kõrge. väga sümpaatne oli nende välisministri esinemine Välisilmas, kelle erudeeritus ja avatus tõusis eriti esile küsija taustal.

  • Avatar

   ups! vabandust. Poola ja Ungari on nüüd segamini nagu pudru ja kapsad :-(… esimene lause Poola kohta jääb paika ja viimane lause Ungari kohta ka täiega jääb paika. järgmine kord olen hoolikam 🙂

 • Avatar

  Ja kuhu hakkab suunduma see utoopiline Rail Baltica? Vabandage väga, aga ma ei näe, et Poola 800 km trass järgmise paarisaja aasta jooksul valmis saaks. Ma väga loodan, et see totaalselt perspektiivitu projekt peale sajandikriisi Euroopa Liidus üldse enam teemaks tuleb. Ennem mingu hiinlaste poolt ehitatud tunnel Soome lahe alt läbi. Ja äkki tuleks jätta avatuks koridor läbi Valgevene ning Ukraina. Me ei või iial teada kui egoistlik on üks slaavlaste Poola riik. Tundes poolakate iseloomu ei ole praegune situatsioon üldsegi üllatav. Loomulikult ei aita Eesti reformierakonnasabarakud oma arvamusega ka mitte millelegi kaasa, vaid lõhuvad veelgi liitlassuhteid. Aga ometi tulevad meelde 90ndad, mile reisides Euroopasse pea alati tuli suule sõnum – poleks ometi seda Poolat siin tee peal ees.

 • Avatar

  Siin on nüüd lausa 2 näidet elust enesest- Eesti maine pahatahtlikust rikkumisest sm. kandle ja sm. bahovski näidetel. Ja ega see Kadrioru kamp ka parem pole.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused