Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Selgrootuse õpikunäide: Urve Palo võrdles kahe aasta eest poliitikasse naasmist suitsiidiga, nüüd leidis tippsotsist esilõimuja end Isamaas

07.11.2023
Urve Palo
© Riigikogu

Viimsedki põhiväärtuse raasud kõrvale lükanud ja maailmavaate kaotanud erakond Isamaa on populaarsuse nimel muutunud prügikastiks, kuhu võetakse igaüks, kel vähegi nime, olgu ta keskerakondlane, orav või sots.

Res Publicast Isamaasse imbunud erakonna uus esimees Urmas Reinsalu on seni konservatiivsusele kaldunud parteist teinud sisuliselt Res Publuica 2.0, millel eesmärk pühendab abinõu ning millel mäletatavasti pikka pidu ei olnud. Ajalukku läksid „äraostmatud“ vaid elamislubade skandaaliga.

Nüüd siis teatas liitumisest Isamaaga endine sotsiaaldemokraadist minister Urve Palo, kes on meelde jäänud esiintegreerijana, kulutades kõvasti riigi raha võõraste Eestisse sissetoomiseks.

Ka on ta õpikunäide sellest, kuidas ühe poliitiku sõna mitte midagi ei maksa. Alles kaks aastat tagasi ütles kasiinoärisse sukeldunud Palo Õhtulehele, et „poliitikasse ma tõesti enam tagasi ei lähe, see oleks suitsiid“.

https://www.ohtuleht.ee/1047448/videointervjuu-urve-palo-poliitikasse-ma-toesti-enam-tagasi-ei-lahe-see-oleks-suitsiid

Nüüd räägib endine veendunud sots, et „Isamaaga ühinemise põhjus polnud sugugi see, et kuskil sooja ametikoha peale pääseda, vaid ikkagi maailmavaade“. Muu hulgas rääkis, et talle ei meeldi see, mis pärast valimisi poliitikas toimub, nimetades muu hulgas ka obstruktsiooni, unustades, et tema enda uus erakond tegeleb sellega samuti. Niipaljukest siis maailmavaadetest ja põhimõttekindlusest.

Ta lisas, et enne sotsidega liitumist, olla ta valinud alati Isamaad, aga kui Isamaa ühines Res Publicaga, siis ta pettus. No palju õnne, respublikaan Urmas Reinsalu, saite ühe terase ja sirgeselgse ustava jüngri endale!

Abieluvõrduse kohta, millest täna on Isamaa suu vett täis võtnud, räägib Palo, et enne oli ta nõus sotside põhimõtetega, nüüd oma uue ersakonna omadega. Kõnekas seegi, et Palo sõnul oleks võinud ta juba enne valimisi ühineda ka ükskõik, millise teise erakonnaga, kes täna valitsuses on.

https://www.err.ee/1609157389/urve-palo-kasi-sudamel-mingit-lehmakauplemist-isamaaga-ei-toimunud

Meenutagem, et rahvastikuministrina seisis Palo põhivastutajana lõimumisprotsesside eest ja oli integratsiooni sihtasutuse algataja. Koostati lausa Eesti lõimumiskava aastateks 2008-2013.

Eesti on demokraatlik Euroopa Liitu kuuluv riik ja järgib demokraatliku õigusriigi põhimõtteid. Seega on Eesti valinud integratsiooni tee,“ rääkis Palo 2007. aastal. Eesti tahab kolme aasta jooksul siia meelitada 8000 välisspetsialisti, nendest vähemalt 2000 IKT-valdkonda, rääkis Palo. “Work in Estonia” programmi eelarve järgmiseks kolmeks aastaks oli 10 miljonit eurot, millega aidati välisspetsialistide peredel sisse elada.

Huvitav, kas tänased isamaalased ja selle valijad tunnevad end ära? Kui meenutada elamislubade skandaali, siis küll!

Urve Palo kuulus aastatel 2006–2018 Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda. Aastatel 2007–2009 oli ta rahvastikuminister, 2014–2015 majandus- ja taristuminister, 2015. aastal ettevõtlusminister ning 2016–2018 ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister.

Isamaa kui erakonna maailmavaate hägustumine on viinud selleni, et see nihkub loosungite kiuste poliitilise skaala keskele. Sellele aitavad neile üle jooksvad liberaalid kõvasti kaasa. Nii võttis põhimõttelage Isamaa enda ridadesse näiteks ka tulihingelise homoabielude pooldaja Katri Pautsi.