Setumaal on piiris auk – see tõde jõudis avalikkuse ette kõigepealt Mart Helme suust

Rubriik Eesti On
©Aldo Luud/Õhtuleht
Eesti-Vene ajutine piir Piusa kandis mullu suvel.

Üha enam ilmneb üks paljuütlev korrapärasus – EKRE poliitikute ütlused saavad alati mingil moel kindla kinnituse.

EKRE-t on pikka aega hurjutatud “õõnespeade” jutu ja võõrtudengeid sissevedavate ülikoolide kritiseerimise pärast. Väga tugev kinnitus sellele tuli aga kapo aastaraamatust – paljud kolmandatest riikidest saabuvad tudengid kasutavad tõesti õpivõimalusi ära Schengeni ruumi pääsemiseks ega ole tudeerimisest üldsegi huvitatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mart Helme rääkis hiljuti intervjuus sellest, et Eesti idapiir on auklik ja seal on võimalik üle käia, sest Eesti poolelt on kontroll nõrk. Nüüd vahendab Eesti Päevaleht Saatse piirivalvekordoni juhi Arvi Suvi sõnu, et on kohti, kuhu piirivalvurite silm ja jalg ei pääse, sest teatud alad piiril on väga soised. Ülemaailmne praktika aga näitab, et just sellised kohad salakaubavedajaid huvitavadki ja nende fantaasia mõtleb alati välja, kuidas pääseda läbi kohast, kust läbi ei pääse.

Ka piirivalveameti ametniku Egert Belitševi suust kõlanud jutt kinnitab, et piiri alles ehitatakse välja ja praegu on selle valvamises suured lüngad. Või nagu tunnistab ERR: “Setumaal on piiris auk!”

Samas võib eeldada, et EPL-i ajakirjanik Joosep Tiks käis piiril ikka sellepärast, et Mart Helme jutt ümber lükata, kuid temale kahjuks sai see hoopis kinnitust!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused