Setumaal on piiris auk – see tõde jõudis avalikkuse ette kõigepealt Mart Helme suust

Eesti-Vene ajutine piir Piusa kandis mullu suvel.

Üha enam ilmneb üks paljuütlev korrapärasus – EKRE poliitikute ütlused saavad alati mingil moel kindla kinnituse.

EKRE-t on pikka aega hurjutatud “õõnespeade” jutu ja võõrtudengeid sissevedavate ülikoolide kritiseerimise pärast. Väga tugev kinnitus sellele tuli aga kapo aastaraamatust – paljud kolmandatest riikidest saabuvad tudengid kasutavad tõesti õpivõimalusi ära Schengeni ruumi pääsemiseks ega ole tudeerimisest üldsegi huvitatud.

Mart Helme rääkis hiljuti intervjuus sellest, et Eesti idapiir on auklik ja seal on võimalik üle käia, sest Eesti poolelt on kontroll nõrk. Nüüd vahendab Eesti Päevaleht Saatse piirivalvekordoni juhi Arvi Suvi sõnu, et on kohti, kuhu piirivalvurite silm ja jalg ei pääse, sest teatud alad piiril on väga soised. Ülemaailmne praktika aga näitab, et just sellised kohad salakaubavedajaid huvitavadki ja nende fantaasia mõtleb alati välja, kuidas pääseda läbi kohast, kust läbi ei pääse.

Ka piirivalveameti ametniku Egert Belitševi suust kõlanud jutt kinnitab, et piiri alles ehitatakse välja ja praegu on selle valvamises suured lüngad. Või nagu tunnistab ERR: “Setumaal on piiris auk!”

Samas võib eeldada, et EPL-i ajakirjanik Joosep Tiks käis piiril ikka sellepärast, et Mart Helme jutt ümber lükata, kuid temale kahjuks sai see hoopis kinnitust!

Kommentaarid