Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

SIHIK I Martin Helme: oleme algusest peale rääkinud, et idapiir tuleb kinni panna

15.09.2023
Laadime sisu...

EKRE esimees, riigikogu rahanduskomisjoni liige Martin Helme räägib KUKU raadio rubriigis Sihik eelarvest ja välisministri mõttetust avaldusest parlamendi ees, samuti Vene vara konfiskeerimisest. Saates on ka Keskerakonna aseesimees Jaak Aab.

ERR-ile ütles Martin Helme, et Eestis ringisõitvate Vene numbrimärkidega sõiduautode konfiskeerimise asemel, tuleks idapiir lõplikult sulgeda.
“Minu meelest on see pisut irratsionaalne tegevus praegu. Kaks aastat on sõda käinud. Kust see mõte praegu tuli ja miks seda just nüüd tehakse? Ma ei näe, mida see saavutab. Probleem ei ole see, et siin mõni inimene sõidab ringi Vene registris oleva vana Žiguliga, probleem on selles, et üle idapiiri käib jätkuvalt kaubavahetus ja liiguvad siia inimesed,” ütles Helme ERR-ile.

“See on põhimõtteliselt sama lugu, nagu selle Vene ettevõtete ja varade konfiskeerimine. Et teoorias hakkame me nende varadega Ukrainat üles ehitama, aga seda mehhanismi ei ole keegi läbi mõelnud. Et kuidas see käib, kuidas see on rahvusvahelise õigusega seotud ja inimeste õigusega oma vara omada. Me ei saa samasugused olla nagu mingid idapoolsed riigid, et anname dekreedi välja ja võtame inimestelt varasid ära. See ei ole õigusriigi ja normaalse, lääneliku asjaajamisega kooskõlas,” kommenteeris Helme.

Helme ütles, et kui Eesti võimud hakkavad Eestis Vene numbrimärkidega autosid konfiskeerima, siis hakkavad sama tegema ka Vene võimud teisel pool piiri. “Ju siis meil hakatakse selle rakendamisega tegelema alles pärast seda, kui Stark Logisticsi autod on piiripunktist Eesti poole üle saanud,” lausus Helme.