Sihtasutus Terve Rahvas korraldab Riigikogu ees meeleavalduse rahvaalgatuse õiguse taastamiseks

Eesti,
- Updated
©UU
Ajaloolane Jaak Valge.

Otsedemokraatia edendamise sihtasutus Terve Rahvas korraldab 12. märtsil algusega kell 12 Toompeal riigikogu ees meeleavalduse rahvaalgatuse õiguse taastamiseks.

Meeleavaldus toimub sümboolselt 1934. aasta riigipöörde aastapäeval, kuna just selle sündmuse mõjul läks SE Terve Rahvas hinnangul kaotsi nii 1920. kui ka 1933. aasta põhiseadustega tagatud rahvaalgatuse õigus, mis andis kodanikele võimaluse algatada seaduseelnõusid ja vajadusel ka rahvahääletusi, nii uute seaduste vastuvõtmiseks kui ka riigikogus vastuvõetud seaduste tühistamiseks.

SA Terve Rahvas nõukogu esimehe, EKRE ridades riigikogu uued koosseisu valitud Jaak Valge sõnul on kõige tähtsam, et referendumid selgitavad ühiskonna tahte ja muudavad poliitilised otsused ühiskonnale vastuvõetavaks, suurendades seeläbi ühiskonna kokkukuuluvuse tunnet ning pidurdades poliitiliste pingete kasvu.

2016. aasta jaanuaris Turu-uuringute AS-i poolt Eesti kodanike seas läbi viidud küsitluse kohaselt 44 protsenti küsitletutest pooldas ja 38 protsenti pigem pooldas põhiseaduse muutmist nii, et rahval oleks õigus algatada rahvahääletusi. Terve Rahvas SA küsitlusele vastanud 277 kandidaadist 83,6 protsenti pooldas siduvaid rahvahääletusi.

Meeleavaldusel astuvad sõnavõttudega üles Varro Vooglaid, Henn Põlluaas, Joonas Laks, Martin Helme, Aleksander Laane, Marko Kaasik, Markus Järvi ja paljud teised. Meeleavaldusele on oodatud kõik inimesed, kes toetavad rahvaalgatuse õiguse taastamist ning tahavad üheskoos rahumeelselt ja väärikalt sellest Riigikogule teada anda.

UU

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused