Siim Pohlak: EKRE fraktsioon on euroliidu “päästepaketi” osas skeptiline

Eesti,
©UU
Siim Pohlak

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon on Euroopa Liidu niinimetatud päästepaketi osas skeptiline, ütles EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Siim Pohlak täna Riigikogus.

“Kui mõni rahvus hindab midagi oma vabadusest kõrgemalt, siis ta kaotab oma vabaduse. Ja iroonia seisneb selles, et kui see on kas mugavus või raha, mida ta kõrgemalt hindab, siis kaotab ta ka selle. See armastatud briti kirjanikule kuuluv tsitaat võiks võtta ju lühidalt kokku Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna positsiooni antud teemal,” ütles Pohlak.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ma ei hakka varjama, et EKRE fraktsioon on kogu selle päästepaketi osas skeptiline. Kui nii pakett kui Euroopa Liidu järgmise perioodi eelarve on alles läbirääkimiste suhteliselt algfaasis, tuleb olla tähelepanelik just võimalike kõrvalmõjude suhtes, mida see protsess endaga kaasa võib tuua. Me ei vaidlusta, et Euroopa majandus vajab abi ja tuge praegu, aga meile on ülioluline, et Euroopa Liidu majanduse taaskäivitamise kavaga ei kaasneks täiendavat föderaliseerumist. Mida rohkem otsustusõigust anname Eestist ära Brüsselisse, seda rohkem kaotab meie riik ja rahvas, isegi kui saame selle pealt lühikest rahalist kasu.”

Pohlaku sõnul on EKRE endiselt seisukohal, et Euroopa Liit peab olema ja peab jääma rahvusriikide liiduks, mitte liikuma liitriigi poole.

“Rohkem Euroopat ei tähenda automaatselt tugevamat Euroopat, nagu meie liberaalidest kolleegid kipuvad naiivselt arvama. EKRE ei toeta Euroopa Liidu üleste maksude kehtestamist ja olukorda, milles peaksime hakkama maksma kinni teiste riikide võlgu või leiaksime end seisust, kus näiteks maksuküsimuste juures loobutakse ühehäälsuse põhimõttest. Täna on neid muresid arvesse võetud ja nagu ma ütlesin, Euroopa majandus vajab turgutamist ja EKRE fraktsioon toetab valitsust ja soovib peaministrile jõudu Eesti positsioonide esindamisel.”

UU

3 commentsOn Siim Pohlak: EKRE fraktsioon on euroliidu “päästepaketi” osas skeptiline

 • Avatar

  Rootsipangad ei tunne muret Eesti pärast, rohkem oleme rootsi orjad, kasum läheb ju rootsi

 • Avatar

  See ”päästepakett” seotakse, kui poomisnööri silmus sulle kaela euruzujuzi väärastunud liberite poolt. Kui silmus kaelas, siis leitakse põhjust ka, et nöör pingule tõmmata ja silmus kaela ümber kinni kiskuda. See zajuzikamp pole punast krossigi väärt, täielik muidusööjate punt, kes on euroopa hukutanud, viiakse täide värd sorose unistusi.

 • Avatar

  See on juba olnud…
  Mäletate seda “Laenake, laenake palju, käes on vabadus, homme oleme kui Rootsi, tagasimaksmine on lapsemäng!” ja siis materiaalsesse kollapsisse sattunud sadu tuhandeid inimesi, kes surmani pangaorjusest välja ei saagi enam.
  200 000 on praegu kohtutäiturite meelevallas, 100 000 rabab ja maksab hambad ristis ja ei saagi kunagi makstud.
  Alkoholism, suitsiidid, lõhutud pered, kaotatud kodud olid selle “HOMME NAGU ROOTSIS…”resultaat!
  Pangad ja laenukontorid tulid ju ka rahvale appi. Enda jutu järgi. Et nagu päästma või nii.
  Sama võib terve riigiga korduda.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused