Siim Pohlak: pingutame, et meie pere lapsed tunneksid oma juuri

Eesti,
Siim Pohlak ja Renate Saluste oma kahe vanema lapsega

Riigikogu EKRE fraktsiooni esimehe SIIM POHLAKU ja tema elukaaslase RENATE SALUSTE perre sündis oktoobri lõpus kolmas laps – kahe tüdruku kõrval rõõmustab vanemaid nüüd ka poisipõnn.

Poliitiku elukutse kõrval ka ettevõtlusega seotud Siimu ja tema elukaaslase – lauljana tuntud Renate – peres kasvasid enne poissi juba üks 4- ja üks 2-aastane tüdruk.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kose vallas elavad Siim ja Renate on koos elanud seitse aastat, nad mõlemad väärtustavad peretraditsioone ja soovivad, et nende lastest kasvaksid inimesed kes hindavad eesti keelt ja kultuuri.

„Võib kõlada uskumatult, aga kui soovid, et 21. sajandi globaliseerunud maailmas kasvaksid lastest eesti keele ja kultuuri kandjad, tuleb selle nimel vaeva näha. Praegune olukord ei soosi eestlust ega eesti keelt kuidagi, inglise keel ja globaalsed trendid tungivad peale. Pingutame, et meie peres oleksid eesti rahvuskultuuril põhinevad kombed ja lapsed tunneksid oma juuri, kodukandi lugu ning Eesti ja põhjamaade kultuuritraditsioone,“ räägib Siim.

Tema sõnul peaksid tänaste väikeste laste vanemad esitama endale konkreetse küsimuse – kas nende kodust sirguvad eestlust või hoopis kosmopoliitseid väärtusi kandvad inimesed?

Elu näitab, mis lõpuks saab, aga n-ö vundament, eriti kujunemisaastatel laotu, loeb palju. Kui kodus on traditsioonid, meelelaad ja tavad, mis väärtustavad perekonda, kodukanti, eestlust ning sellega seotud tähtpäevi, on lootust, et lapsel tekivad juured, mis ei lase igal elutormil või virvatulel teda eksitada.

Ka Siim ja Renate hoiavad au sees peretraditsioone. Üks tähtis sündmus ongi peagi jõulude näol tulekul.

„Jõulud on läinud järjest kaubanduslikumaks, algavad juba novembris. Meie oleme otsustanud ühe osana oma kodukultuurist, et teeme asju omas rütmis – lapsed teavad, et jõulupuu toome tuppa kindlal päeval jõulude eel, jõululaupäeval viime metsloomadele süüa ja toome kuuse alla jõuluheinad ja nõnda edasi,“ räägib Siim.

Jõuludega seotud tavadest meenub talle lapsepõlvest isaga metsast jõulupuu toomine ja ema kodune piparkoogitegu, mis käis puupliidi ahjus ning mille taignasse läks rohkelt mett. Meeles on, et jõulupuu pidi olema spetsiifilise kujuga, sest kuni 1994. aasta jõuludeni elati tõeliselt väikeses majas ja toanurka mahtus kuusk, millel oksi ühel küljel vähem.

Siimu sõnul oli tema rahvusliku meelsuse ja maailmavaate kujunemise aluseks ärkamisaja ja taasiseseisvumise vaim, mis 1990ndate aastate alguses õhus hõljus. Samuti ajalootunnid ja õpikud, kus EW aegse Eesti kirjeldamisel keskenduti sellele, mis oli esimesel iseseisvusajal hästi. „Kogemuste põhjal tundub, et uute põlvkondade inspireerimiseks ongi vaja asjadest natukene idealistlikumaid käsitlusi,“ lausub Siim.

Siim Pohlaku isa Aivar Pohlak on tuntud ja värvikas jalgpallitegelane. Kuigi Siim on sellest johtuvalt ka ise jalgpalli harrastanud, kiskus teda rohkem siiski muusika ja meelelahutusvaldkonna poole.

Kahekümne aasta jooksul on ta osalenud enam kui tuhande kontserdi, peo või muu sündmuse korraldamisel Eestis ja Lätis. Kontserttegevuse kõrvalt on viimase kümnendiga üles ehitatud TRE Raadio, mis katab koos sõsarjaamade leviga suurema osa Eesti territooriumist. Praegu on Siimu põhitöö Riigikogus, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonis. „Kindlasti üritan pere jaoks ka aega leida,“ räägib Siim.

Mitme tuntud hiti autoril ja esitajal Renatel aga ilmus väikeste laste kõrvalt hiljuti uus album „Millennium“, millelt leiab lisaks tantsumuusikale ka kaks isamaalist laulu „See maa“ ja „Oma rahvust ei salga ma maha.“

„Möödunud koroonakevade oli meelelahutajate jaoks raske aeg ja see jätkub nüüd talvelgi, kuid loodame, et saabuv suvi toob taas esinemisi,“ ootab Renate.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused