Siim Pohlakut hämmastab opositsiooni vastuseis rahvahääletusele: Lätis on toimunud kaheksa ja Leedus kümme rahvahääletust, Eestis üks

Eesti,
- Updated
©UU
Siim Pohlak

EKRE fraktsiooni esimees Siim Pohlak rääkis täna parlamendi ees plaanitavat abielureferendumit tutvustades, et selle eelnõu eesmärk on rahvahääletuse korraldamine abielu mõiste küsimuses.

Eelnõu kohaselt pannakse 2021. aasta 18. aprillil korraldatavale rahvahääletusele muu riigielu küsimusena küsimus, kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks. Hääletamissedelile kantakse kaks valikuvarianti: jah ning ei.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

1992. aasta põhiseaduse kehtivuse ajal on toimunud Eestis ainult üks rahvahääletus: 2003. aastal seoses Euroopa Liitu astumise küsimusega.

„Tegemist on kahetsusväärse suundumusega, et peale Euroopa Liiduga liitumise hääletuse ei ole Eesti inimesi rahvahääletuse kaudu mitte kordagi kaasatud riigielu küsimuste otsustamisse,“ ütles Pohlak. „Minu meelest näitab see seda, et riigivõim on Eestis olnud pikalt rahvast võõrandunud. Neile, kes armastavad või kipuvad Eestit võrdlema teiste riikidega, peaks olema väga kõnekas fakt, et jääme siin isegi oma Balti naabritele, Lätile ja Leedule kõvasti alla.“

Lätis on samal perioodil toimunud kaheksa ja Leedus kümme rahvahääletust, Sloveeniast või Šveitsist rääkimata.

Pohlak tõi näiteks, et abieluteemalisi referendumeid on üle maailma toimunud kokku näiteks 40 riigis, nii et pole ka selles küsimuses midagi erakorralist või kummastavat.

„Rahvahääletus ja otsedemokraatia on üks parimaid demokraatia avaldumise viise, see näitab riigivõimu ja rahva vahelist usaldust ja koostööd,“ kõneles Pohlak.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused