Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Siiri Sisask loobus EKRE ridades kandideerimast

-
01.10.2018
Siiri Sisask
© Scanpix

Siiri Sisask loobub EKRE valimisnimekirjas Riigikokku kandideerimast, sest tema väljaütlemised samasooliste perede kaitseks on tekitanud paljudes EKRE liikmetes pahameelt.

 

„Seoses minu selgete väljaütlemistega samasooliste perede kaitseks olen tekitanud EKRE paljudes liikmetes pahameelt. Kahjuks jään ma selles küsimuses endale kindlaks ja sellega seoses võtan tagasi oma kandidatuuri EKRE valimisnimekirjades osalemiseks 2019. aasta Riigikogu valimistel,“ ütles Sisask.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme sõnul oli Siiri Sisaskiga eelnevalt juttu, et ta toetab EKRE poliitikat ja nõustub programmiga.

„Oleme rahvuskonservatiivid, meie eesmärk on ühendada kõik rahvuslikult mõtlevad inimesed ja seetõttu olime rõõmsad ka tema liitumise üle,“ ütles Helme.

„Samas on kooseluseaduse tühistamine meie jaoks üks kõige olulisemaid väärtusküsimusi. Ei ole mõeldav, et järgmises fraktsioonis on liikmeid, kelle puhul me ei saa olla kindlad, et ta seda poliitikat oma häälega ei toeta. Erakond väärtusküsimustes kompromissile ei lähe ja soinistumine on välistatud. Me ei ole konjunktuurierakond, vaid missioonierakond.”

UU

LOE LISAKS

Mart Helme: EKRE ei kavatse võimu nimel teha maailmavaatelisi kompromisse, meie liin jääb kindlameelseks