Sinine Äratus avaldab lätlaste ja leedulastega täna toetust Ukrainale

Eesti,
- Updated
Ukraina (2)

Täna, 4. jaanuaril toimuvad Tallinnas, Riias, Vilniuses ja Kaunases Baltimaade rahvuslaste toetusaktsioonid Ukraina vabadusvõitlejatele. Tallinnas tegutseb kell 19 Venemaa saatkonna ees (Pikk 19) Konservatiivse Rahvaerakonna noorteliikumine Sinine Äratus.

Riias piketeerib erakond Rahvuslik Liit (Nacionālā apvienība), Vilniuses ja Kaunases Leedu Rahvuslaste Liit (Lietuvių tautininkų sąjunga).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Aktsiooniga avaldatakse toetust esmalt Baltimaade rahvuslastega kontaktis olevatele Noorte Rahvuslaste Kongressile (Молодіжний Націоналістичний Конгрес) ja Azovi liikumisele, kuid sama palju kõigile Ukrainat ligi kaheaastases sõjas kaitsnutele.

Pühapäeval saatis Baltimaade rahvuslastele omapoolse pöördumise Azovi liikumine, teatades muuhulgas:

“Meie, Ukraina rahvuslased, Azovi polgu võitlejad ja tsiviilkorpuse aktivistid, mitte üksnes ei jätka Ukraina piiride valvamist, vaid tegeleme ka aktiivselt poliitikaga. Vaatamata Ukraina valitsuse defetistlikule positsioonile, mis valmistub Lääne “partnerite” survel Donbassi pseudovabariikide nõudmistele järele andma, ei kutsu me korraldama uut revolutsiooni. Selle asemel valmistame me ette laia sotsiaalset baasi tõelise rahvuspõhise võimu kehtestamisest, nii sõnades kui ka tegudes.

Täna peab rahvuslaste solidaarsus enam kui kunagi varem jõudma geopoliitilisele tasandile. Ajaloos on palju kordi tõstatatud idee Läänemerest Musta mereni ulatuvast liidust, mis suudaks Ida-Euroopat Venemaa agressiooni eest kaitsta, eriti arvestades Lääne “maailmapolitseinike” passiivsust kõiges, mis puudutab Ukraina suveräänsust. On aeg teha see idee tõeks. Ukraina ja Baltimaade tulevik seisab Läänemere – Musta mere liidus!”

Sinine Äratus nõustub igati, et geopoliitiliselt on Eestile kõige parem olla osa Ida-Euroopas moodustuvast sõjalisest blokist. See võimaldaks Euroopa etniliselt ja kultuuriliselt kõige tervemal osal seista vastu nii Venemaa imperialismile kui ka lääneriikide liberalismile.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused