Sinine Äratus: Eesti kõrgharidus peab kindlustama eelkõige Eesti ja eestlaste tulevikku

Rubriik Eesti On
©UU
Tartu Ülikool

EKRE noorteliikumise Sinise Äratuse üldkoosolek leiab, et Eesti kõrgharidus peab kindlustama eelkõige Eesti ja eestlaste tulevikku.
Lähtuvalt sellest, et

● välisüliõpilaste osakaal kõrghariduses on kasvanud viimase 8 aastaga neljakordseks, ületades HTM kõrgharidusprogrammi seatud eesmärgid (10%) juba 2018. aastal,
● välisüliõpilaste soosimine eelmainitud programmi sihtide ulatuses tähendab seda, et kohtadest jäävad ilma Eesti noored,
● hariduspoliitika eesmärkide olemus nihutab fookuse üliõpilaste kvantiteedile, mitte kvaliteedile,
● ligi pooled välisüliõpilased jäävad hariduse omandamise järel vähemalt lühiajaliselt Eestisse,
● põhiseadus kohustab meid hoidma oma rahvusriigi etnilist iseloomu,

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

leiame, et käesolev kõrghariduspoliitika ei kaitse parimal võimalikul viisil Eesti haridussüsteemi ega üliõpilaste huve. Eesti kõrghariduspoliitika peab lähtuma Eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilitamise põhimõtetest.

Välisüliõpilaste arvu kasvatamine on seda lubamatum olukorras, kus Eesti üliõpilaste arv langeb, sest tõukab Eesti kõrgharidussüsteemi veel ingliskeelsemaks, mis võib osutuda pöördumatuks.

See tähendab, et:

● Eesti hariduspoliitika ei tohi kasutada välisüliõpilasi, kompenseerimaks Eesti üliõpilaste arvu langust,
● eestikeelset haridussüsteemi tuleb kaitsta võõrkeelte pealetungi eest,
● samuti peab haridussüsteem olema senisest paremini suunatud Eesti tööturu vajaduste katmisele.

Lähenemine, mis üritab tõsta ülikoolide positsiooni rahvusvahelistes edetabelis tehislikult sobitudes nende hindamiskriteeriumitesse, ei tõsta ülikoolide tegelikku kvaliteeti.

Senine kõrghariduspoliitika, mis on suunatud rohkem võõrtudengite impordile ja rahvusvaheliste standardite täitmisele kui eestikeelse hariduse ja kultuuri tugevdamisele, peab muutuma. Ainult nii saame rahvusriigina vastu astuda 21. sajandi väljakutsetele ja anda oma panuse eestluse hoidmiseks.

Sinine Äratus

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused