Sinine Äratus: Erdoğani toetamiseks puudub igasugune põhjus

Eesti,
- Updated
kebap

Konservatiivse Rahvaerakonna noorteliikumine Sinine Äratus leiab, et nii Lääne kui ka Eesti poliitikas ja ajakirjanduses puudub igasugune põhjus Erdoğani-sõbralikeks väljaastumisteks.

“Võrreldes Türgi euroopluse poole pürgivate algusaastatega on Erdoğani režiim võtnud raskelt islamistliku ja Euroopa suhtes võõrastava kursi,” kirjutab noorteliikumine enda avalikus pöördumises. “Sõjavägi on Türgis ajalooliselt esindanud sekulaarset ja kemalistlikku joont ning vastandunud usulistele tungidele. Riigipöördekatse järgsed Türgi valitsuse otsused näitavad, et ka tugeva vastureaktsiooni puhul on Erdoğani tee veel karmim islamismisuund.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samuti näeb Sinine Äratus Türgi valitsuse demokraatlikkuse rõhutamise taga suurt hulka naiivsust ja soovmõtlemist. “Vaadates Türgi viimaseid valimisi on tegu umbes-täpselt sama demokraatliku riigiga kui seda on Venemaa,” märgib Sinine Äratus.

“Oli pikk aeg, kus euroopalike ideede mõju ses piirkonnas oli segane,” ütles Sinise Äratuse juhatuse liige Kert Urmas Raudvere. “President Erdoğani ajal on Euroopa piir saanud kahetsusväärselt selgeks – see jookseb siinpool tänast Türgimaad ja mitte teps kaugemalt.”

Seda arvesse võttes kutsub Sinine Äratus kaaluma Türgi NATO-sse kuulumise plusse ja miinuseid ning endilt küsima, kas üha selgemalt radikaalislamistlikku suunda võtvat riiki peaks vastu vaidlemata aktsepteerima NATO ridades vaid selleks, et raketibaasina teenida USA strateegilisi huve.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused