Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sinine Äratus liitus toetusavaldusega Norra rahvuslikule erakonnale

11.09.2017
Sinise äratuse lipp

Norra parlamendivalimistel osaleb teiste seas uus erakond Alliansen, mis on pärast pikki aastaid esimene Norra poliitikasse kerkinud rahvuskonservatiivne jõud. EKRE noorteliikumine Sinine Äratus liitus Euroopa rahvuslaste toetusavaldusega Alliansenile, millele on alla kirjutanud mitme riigi organisatsioonid.

Järgneb avalduse tekst:

“Käesolevaga avaldame oma avalikku toetust Norra erakonnale Alliansen. Me seisame samade ideaalide eest ning jagame samu maailmavaatelisi põhimõtteid. Me toetame Allianseni kandidatuuri Norra parlamenti ja soovime neile edu.

Alliansen on Norra uusim isamaaline erakond. See loodi kiiremini, kui ükski erakond Norra ajaloos ja tegi rekordi, kogudes valimistel osalemiseks vajalikud 5000 allkirja vaid kahe kuuga.

Erakond seisab “radikaalse tõe” ja “naeratusega rahvusluse” eest. Allianseni detsentraliseeritud struktuur on laenatud Geert Wildersi Hollandi Vabadusparteilt, mistõttu on erakonna ainsaks ametlikuks liikmeks selle esimees Hans Jørgen Lysglimt Johansen. Kõik erakonna toetajad on vabad levitama oma ideid, kuni nad on vastu Euroopa Liidule ja Euroopa Majanduspiirkonnale ning seavad eesmärgiks riikliku iseseisvuse ja eurooplaste kultuurilise ärkamise.

Allianseni loosungiks on “Norra kõigepealt!” Ka meie tahame oma rahvusriigid seada ettepoole kõigest. Seesama, mis innustab meie sõpru Norras, innustab meie liikumisi oma kodumaal – rahvuslus.”

Erkenbrand (Holland)
Sinine Äratus
Mario Borghezio (Itaalia erakonna Lega Nord esindaja europarlamendis)
Valerio Cignetti (Euroopa Rahvuslike Liikumiste Alliansi AENM
peasekretär)