Sinine Äratus sai uue juhatuse, esimeheks valiti Karl Juhan Bahovski

Eesti,
- Updated
©UU
Snise Äratuse juhtkond 5. septembril 2020 Tartus.

EKRE noorteühendus Sinine Äratus valis laupäeval, 5. septembril Tartus Dorpati konverentsikeskuses toimunud üldkoosolekul endale uue juhatuse ja esimehe.

2019. aasta juulikuust praeguseni ühendust juhtinud Helen Rebase mantlipärijaks sai parmupilli- ja kõrilauluharrastaja, Jakob Westholmi gümnaasiumi riigikaitsesuuna lõpetanud Karl Juhan Bahovski.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Peale tema kuuluvad juhatusse veel Tartu Ülikooli ajaloomagistrant Helen Rebane, ajaloo-, usundi- ja filosoofiahuviline Tartu Ülikooli informaatikatudeng Fedor Stomakhin, parmupillientusiast, pärimus- ja
esoteerikahuviline Gemma Bernadette Kits, ajaloo- ja kultuurihuviline Markus Jussila, Tartu Ülikooli bioloogiatudeng Annette Oder ja Eino Rantanen, Tartu Ülikooli riigiteaduste tudeng, rahvusvaheliste suhete-, poliitfilosoofia-, keelte- ning ajaloohuviline.

Lisaks uue juhatuse ja esimehe valimisele arutati üritusel ka aasta jooksul rahvuslasi puudutanud sündmusi, pannes sellega punkti möödunud tegevusaastale ning avades entusiasmiga uue.

Esimeheks valitud Karl Juhan Bahovski on sündinud 25. oktoobril 2000 ja on Sinise Äratuse liige alates 2017. aastast ning alates 2018. aastast on ta ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige. 2020. aasta juunist on ta EKRE Nõmme osakonna aseesimees ja kuulub EKRE Lääne-Tallinna ringkonna juhatusse.

“Mul on au võtta Sinise Äratuse juhitõrvik üle Helen Rebaselt, meie eelmiselt esimehelt ja võrratult eeskujult. Ma tänan teda südamest, et ta panustas nii suure osa endast meie organisatsiooni toimele,” rõhutab Karl Juhan Bahovski.

“Algav aasta sümboliseerib uut ajastut Sinise Äratuse ajaloos, kus eelnev põlvkond annab oma teadmised, oskused ja rollid edasi meie noorematele liikmetele, et koos liikmeskonnaga nooreneks ka juhatus.
Seisan nende samade rahvuslike väärtuste eest, mis on ühendanud meie organisatsiooni juba selle asutamisest. Võtan oma eesmärgiks kanda meie sõnum üha enamate noorteni, et üheskoos eesti keelt, rahvust ja kultuuri säilitada, kaitsta ja arendada. Sööstkem tähtedesse!”

Senine esimees Helen Rebane tänas üldkoosolekul kõiki liikmeid kordaläinud aasta puhul ja võimaluse eest juhtida nii toredaid noori. Siiski loobus ta uuesti esimeheks kandideerimast: “Seoses enda edasiliikumisega õpingutes ja eraelus tunnen, et on aeg anda teatepulk edasi noorematele ja soovin neile selle kandmisega palju edu.”

EKRE noorteliikumine Sinine Äratus asutati novembris 2012 ja selle eesmärgiks on jõuda eestlaste uue rahvusliku ärkamiseni. Sinise Äratuse eestvedamisel toimub igal aastal Tallinnas vabariigi aastapäeva
tõrvikurongkäik. Lisaks kõikvõimalikele aktsioonidele tegeleb ühendus noorte maailmavaatelise harimise, kultuuriliste ettevõtmiste ja rahvusmeelse kogukonna loomisega.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused