Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sinine Äratus tähistas Tartus 8. loomispäeva

01.12.2020
Sinine Äratus pimedas ja tõrvikuvalgel.

Esmaspäeval, 30. novembril kogunesid Sinise Äratuse liikmed ja teised eesti patrioodid Tartus Kalevipoja kuju juurde, et tähistada Sinise Äratuse 8. loomispäeva. Kui varasematel aastatel on tähistatud seda suurejoonelisemalt, paadiga Emajõel, siis sel aastal piirduti kõnedega tõrvikuvalgel Kalevipoja kuju ees.

Kõned pidasid Sinise Äratuse juhatuse liikmed Fedor Stomakhin, Eino Rantanen ja Gemma Bernadette Kits. Kõigis kõnedes rõhutati Sinise Äratuse olulist rolli rahvusluse ja eesti pärimuse tõrvikuhoidjana.

„Täna 8 aastat tagasi sündis organisatsioon, mis on tänaseks kanda kinnitanud tõelise etnofuturistliku avangardina, ning seda aunimetust kandes liigume me edasi tuleviku poole – jõuliselt ja kiirelt,” ütles oma kõnes juhatuse liige Eino. Samuti võttis sõna Sinise Äratuse asutajaliige ja riigikogu liige Ruuben Kaalep, kes meenutas organisatsiooni algusaegu ja eesmärke.

EKRE noorteliikumine Sinine Äratus asutati 30. novembril 2012. aastal 7 noore rahvuslase poolt. Alates selle asutamisest on Sinine Äratus võtnud eesmärgiks uue rahvusliku ärkamise sütitamise.