Sinine Äratus: Venemaa solvangutele Eesti vabadusvõitlejate suunal tuleb anda jõuline vastulöök

Eesti,
- Updated
Kaalep ja Nugiseks

Konservatiivse Rahvaerakonna noorteliikumine Sinine Äratus on nördinud Venemaa välisministeeriumi avaldusest, mis solvab häbematult Eesti vabadusvõitleja Harald Nugiseksi ja tema relvavendade mälestust, teatas Sinise Äratuse juhatus neljapäeval. Säärane naaberrahva ajaloo jalge alla tallamine ja suveräänse riigi siseasjadesse sekkumine on Sinise Äratuse veendumusel lubamatu ning Moskvalt tuleb nõuda avalduse teinud voliniku Konstantin Dolgovi viivitamatut tagasikutsumist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kui Eesti rahvuskangelaste pärgamine on teie jaoks pühaduseteotus, siis teie pühadus pole väärt punast pennigi,” deklareerib Venemaale Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep. “Me oleme seni külmavereliselt pealt vaadanud, kuidas Venemaa tähistab 9. maid ning teisi ohtliku pagasiga tähtpäevi, kõndides süngel ja nõukogulikul rajal. Vene rahval on õigus austada oma esivanemaid, nõnda nagu meilgi. Aga kui meie kangelasi alatult solvanud volinik jääb ametisse, on meie riikide vahel miski taas kildudeks purunenud.”

Eesti peab äärmise tõsidusega suhtuma Venemaa üleskutsesse osutada Eesti seaduslikule riigivõimule ja sõjasangarite austamisele vastupanu, teatab Sinine Äratus. “Selles olukorras tuleb avaldada vastupanu hoopis katsetele mustata meie ajalugu ja rahvuslikke müüte,” lisab Kaalep.

Sinine Äratus avaldab samas lootust, et sellised rünnakud toimivad üksnes Eesti rahva ühendajana välisohtude vastu. Iga eestlane peab Harald Nugiseksi ja teiste oma rahva eest ohvreid toonud meeste kangelasteod seadma endale eeskujuks ning sellest juhindudes koonduma rahvusluse lipu alla, on Sinine Äratus kaljukindel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused