Sinise Äratuse aktivist esindab tudengeid Tallinna noortevolikogus

Eesti,
Hendrika

Eelmisel nädalal valitud 21-liikmeline Tallinna linna noortevolikogu V koosseis sai neljapäeval, 5. novembril Raekoja vastuvõtul mandaadi. Kell 17 alanud mandaadi üleandmisel tunnustasid uut koosseisu linnavolikogu esimees Kalev Kallo ja abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinna linna noortevolikogu V koosseisu valiti eelmisel nädalal 21 liiget: 7 õpilaste, 7 üliõpilaste ja 7 noorteühenduste esindajat. Väljavalitute mandaat kestab aasta aega ning peamiselt keskendutakse linnavolikogu ja linnavalitsuse nõustamisele noorte teemadel ning ettepanekute tegemisele. Eesmärk on aasta jooksul lahendada täielikult või osaliselt 2-3 suuremat noori puudutavat probleemi Tallinnas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teiste seas kuulub noortevolikogusse kolm Reforminoorte esindajat, üks sotsiaaldemokraatide ja üks Keskerakonna noortekogu esindaja ning üks esindaja Sinisest Äratusest.

“Kuna esindan volikogus üliõpilasi, siis esmajoones tegelen tudengeid puudutavate probleemidega,” ütles Uutele Uudistele noortevolikogusse valitud rahvusliku noorteliikumise Sinine Äratus aktivist Hendrika Näägo. “Eesootava aasta jooksul käsitletavad probleemid on näitkes ühiselamute kohad, Tallinna linna stipendiumid ühiskondliku aktiivsuse eest, bakalaureuse ja magistritöö stipendiumid Tallinna linnalt ja palju muud. Lisaks sellele on mu isiklik väike eesmärk konservatiivide ja rahvuslaste latt kõrgel hoida ning näidata kes me tegelikult oleme, mitte kes meedia üritab öelda.”

“Noortevolikogu roll Tallinna linnavõimu juures on väga oluline,” kommenteeris lõpetava noortevolikogu esimees Kea Kruuse. “Just meie ülesanne on see, et linn peaks oluliseks kõikide oma loendamatute probleemide hulgast just noorte omi. Järgneval aastal on noortevolikogu fookus senisest enam tudengitel, kes on meile kurtnud probleemidest seoses ühiselamutega, linna antavate stipendiumite ja sportimisvõimalustega. Kindlasti jätkatakse ka tänavaspordi väliparkide korrastamisega ja prügisorteerimise algatamisega linna koolides.”

Tallinna linna noortevolikogu on 21-st noorest koosnev neutraalne osaluskogu, mis esindab ja kaitseb Tallinna noorte huve. Üks noortevolikogu esindaja kuulub hääleõigusega linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni koosseisu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused