Sinise Äratuse noored osalesid Sinimägede kaitselahingute aastapäeva üritusel

Rubriik Eesti On
©UU
Teel lahingupaikadesse.

27. juulil mälestati 75 aastat tagasi toimunud Sinimägede lahingutes langenuid.

Peale mälestusteenistust panid lahingupaigale pärjad Anti Poolamets ja Ruuben Kaalep EKREst ning Tarmo Kruusimäe Isamaast, kes kuuluvad Riigikogu Vabadusvõitlejate ja represseeritute toetusgruppi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Toetusgrupi ja Riigikogu esimehe tervituse edastas Anti Poolamets Sinimäe koolimajas toimunud ajalookonverentsi avades. Ta rõhutas ajaloolise mälu hoidmise vajadust.

„Eesti rahval on palju kurbi tähtpäevi, ent selle lahingu aastapäeval hoiame meeles Eesti sõdurite vaprust. See on uhkuse päev,“ ütles Poolamets.

Peale konverentsi söödi Sinimäe muuseumi juures sõdurisuppi ja kuulati rahvuslikke laule.

Sinimägede mälestusüritusel osalenud Sinise Äratuse noortega oli kaasas ka veteran Ruuben Lambur, kes jagas oma elulugu ja mälestusi 1944 aasta lahingutest, metsavendlusest, vangilangemisest ja 18-aastasest laagriperioodist.

„On imeline märkida, kui energiline ja elurõõmus Ruuben Lambur on, hoolimata kõigist läbielamistest. Aitäh vaba Eesti eest!“ ütles Sinise Äratuse uus esinaine Helen Rebane.

Venemaa saatkond Tallinnas avaldas mälestusürituse pärast pahameelt. Erilist muret väljendasid nad selle pärast, et üritusest võtsid osa ka noored. „Kahjuks ei võtnud ametlikud võimud vaevaks hukka mõista seda pillerkaart,“ teatas Vene saatkond oma FB-lehel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused