Sinise Äratuse noored osalesid Sinimägede kaitselahingute aastapäeva üritusel

Teel lahingupaikadesse.

27. juulil mälestati 75 aastat tagasi toimunud Sinimägede lahingutes langenuid.

Peale mälestusteenistust panid lahingupaigale pärjad Anti Poolamets ja Ruuben Kaalep EKREst ning Tarmo Kruusimäe Isamaast, kes kuuluvad Riigikogu Vabadusvõitlejate ja represseeritute toetusgruppi.

Toetusgrupi ja Riigikogu esimehe tervituse edastas Anti Poolamets Sinimäe koolimajas toimunud ajalookonverentsi avades. Ta rõhutas ajaloolise mälu hoidmise vajadust.

„Eesti rahval on palju kurbi tähtpäevi, ent selle lahingu aastapäeval hoiame meeles Eesti sõdurite vaprust. See on uhkuse päev,“ ütles Poolamets.

Peale konverentsi söödi Sinimäe muuseumi juures sõdurisuppi ja kuulati rahvuslikke laule.

Sinimägede mälestusüritusel osalenud Sinise Äratuse noortega oli kaasas ka veteran Ruuben Lambur, kes jagas oma elulugu ja mälestusi 1944 aasta lahingutest, metsavendlusest, vangilangemisest ja 18-aastasest laagriperioodist.

„On imeline märkida, kui energiline ja elurõõmus Ruuben Lambur on, hoolimata kõigist läbielamistest. Aitäh vaba Eesti eest!“ ütles Sinise Äratuse uus esinaine Helen Rebane.

Venemaa saatkond Tallinnas avaldas mälestusürituse pärast pahameelt. Erilist muret väljendasid nad selle pärast, et üritusest võtsid osa ka noored. „Kahjuks ei võtnud ametlikud võimud vaevaks hukka mõista seda pillerkaart,“ teatas Vene saatkond oma FB-lehel.

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Sinise Äratuse noored osalesid Sinimägede kaitselahingute aastapäeva üritusel

  1. Avatar
    Leo Viller kirjutas:

    Ametliku Venemaa pahameelest võib täitsa aru saada, sest Venemaa enda uusimate andmete kohaselt kaotas Nõukogude Liit Eesti ” vabastamisel” 280000 punaarmeelast

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga