Siseministeerium: relvaloa taotlemise kord on piisavalt range

Eesti,
©Scanpix
Jahimehed

Pärast Lihula traagilist tulistamisjuhtumit on tekkinud küsimus, kas relvaloa taotlemise kord on Eestis piisavalt range. Siseministeeriumi hinnangul on relvaloa taotlemise kord piisavalt range. 6. juunil Lihulas toimunud tulistamine ei ole seda arvamust muutnud.

Täiustada tuleb vaid tuleb terviseinfosüsteemi, et relvaloa taotlemisel sisestatud andmeid saaks kasutada ka teised arstid, sealhulgas perearst, kirjutas ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestis on relvaluba umbes 27 000 inimesel, tsiviilkasutuses on relvi umbes 55 000. 27 000 relvaomanikust pooled on jahimehed.

Sven Põierpaas siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonnast ütles, et relvaloa taotlemise korra tõhustamist on arutatud.

4 commentsOn Siseministeerium: relvaloa taotlemise kord on piisavalt range

 • Avatar

  Nojah. Aga Lihulas tulistanut poleks põhjalikum terviseandmete kontroll seaduslike relvadeta jätnud. Elu on seadustest alati sammu võrra ees.

 • Avatar

  Jah, relvaloa taotlemine on väga range : iga resident võib relva endale soetada seaduslikult, mingit probleemi ei ole. Olgu vene 5 kolonni liikmed või neegrid!
  Normaalne oleks ainult relvaloa võimalus Eesti kodanikele.

 • Avatar

  See “tõhustamine” tähendab kantselei-bürokraatia keeles “rohkem ja karmimaid reegleid”.
  Küsimus pole palju on relvi käes vaid selles, et relva alane haridus/kultuur on sisuliselt OLEMATU.
  Relvastatud kodanik on riigi julgeoleku garantii number üks – sisuliselt aga PUUDUB relvastuse alane haridus Eesti Vabariigis.
  See peab olema NLiidu aegse tsiviilkaitse/sõjanduse hariduse laadne – TOTAALNE nii alates vähemalt 3-4 klassist koos liiklus haridusega.
  Kui noor lõpetab keskkooli/gümnaasiumi siis peab olema nii haritud, et võib pimesi ära anda nii relva kui liikluseksami.

 • Avatar

  Sama range peaks olema autojuhilubade saamise kord. See ei ole sotsiaalabi, ja liiga palju närvihaigeid on liikluses, ning need toodavad juba praegu võrreldamatult rohkem laipu kui lappama läinud püssikõmmutajad. 80ndatel aastatel pidi autokooli arstitõendi jaoks saama hulluarsti tõendi et ei ole arvel, sama peaks tingvimata ka praegu olema, ka tagantjärele.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused