Siseminister Alar Laneman: me ei toeta varjupaigataotlejate kohustuslikku ümberpaigutamist

Eesti,
Siseminister Alar Laneman.

Siseminister Alar Laneman osaleb esmaspäeval Euroopa Liidu justiits- ja siseküsimuste nõukogu videokohtumisel, mille olulisim teema on arutelu EL-i rände- ja varjupaigapaketi eduaruande üle.

Siseminister Alar Lanemani sõnul vajab sügisel Euroopa Komisjoni avaldatud rände- ja varjupaigalepe poliitilist kokkulepet, mis sobiks kõikidele liikmesriikidele. “Eesti mõistab suure rändesurve all olevate liikmesriikide abistamise vajadust ja oleme valmis eesliiniriike abistama nii ekspertide, tehnika kui rahaliste vahenditega,” sõnas Laneman. “Kuid me ei saa toetada varjupaigataotlejate kohustuslikku ümberpaigutamist, sealhulgas ka ajutist ümberpaigutamist tagasisaatmiste korraldamiseks,” lisas siseminister.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siseministri sõnul rõhutab ta tänasel kohtumisel, et Euroopa Liidul tuleb senisest enam tegeleda rände algpõhjustega päritoluriikides ning ebaseaduslike sisserändajate kontrollimise ja tagasisaatmisega juba EL-i välispiiril ning varjupaiga valdkonna kuritarvitamise vältimisega. “Kuna Euroopa Liidu rändepoliitika üheks seniseks nõrkuseks on olnud tõhusa tagasisaatmispoliitika puudumine, on tervitatav, et komisjon pakub välja ebaseaduslike sisserändajate taustakontrolli läbiviimist veel enne isiku Euroopa Liitu sisenemist,” sõnas siseminister ja lisas, et tagasisaatmispoliitika toimimise seisukohast on veelgi olulisem, et Euroopa Liit haaraks endale juhtrolli kolmandate riikidega tagasivõtulepingute sõlmimisel ja jõustamisel.

Terve päeva kestval EL-i siseministrite videokohtumisel käsitletakse lisaks rände- ja varjupaigapaketi eduaruandele ka Euroopa Liidu õiguskaitsealase ja politseikoostöö tulevikku ning antakse ülevaade EL-i andmebaaside koostalitlusvõime paketi rakendamise, kolmandate riikidega tagasivõtualase koostöö tõhustamise ning terroristliku veebisisu leviku tõkestamise määrusega seonduvast.

Järgmine EL-i justiits- ja siseküsimuste nõukogu kohtumine toimub 28.–29. jaanuaril. (Siseministeerium)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused