Siseminister kehtestas 2021. aasta sisserände piirarvu jaotuse 

Eesti,
Alar Laneman

Valitsus kinnitas 3. detsembril järgmise aasta sisserände piirarvuks 1315 ning sarnaselt eelmisele aastale allkirjastas siseminister nüüd määruse, millega  jaotatakse 2021. aasta sisserände piirarv elamisloa taotlemise põhjuse ja elamisloa andmise aluse  järgi.

Kindlaksmääratud osa piirarvust eraldatakse loomingulistele töötajatele ja sportlastele ning hulk välismaalastele, kes asuvad Eestisse elama välislepingu alusel. Ülejäänud osa piirarvust jääb vabalt jagamiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Sisserände piirarvu eesmärk on eelkõige kaitsta Eesti enda tööturgu. Jaotades sisserände piirarvu omakorda elamisloa taotlemise põhjuse ja elamisloa andmise aluse järgi, saame tagada, et piirarv ei täitu täiel määral juhuslikkuse alusel ning vabalt jaotamiseks jääb vaid teatud osa piirarvust. Jaotuse eesmärgiks on näha piirarvu siseselt ette teatud arv elamislube erialaseks tegevuseks Eestile olulistes valdkondades,“ selgitas siseminister Alar Laneman.

Oluliste valdkondade ettepanekud saavad esitada kõik ministeeriumid. 2021. aasta jaotuse osas tegid enda ettepanekud kultuuriministeerium ja välisministeerium. Jaotuse tulemusena on tuleval aastal võimalik anda 25 tähtajalist elamisluba töötamiseks etendusasutuses loomingulise töötajana etendusasutuse seaduse tähenduses, 24 tähtajalist elamisluba töötamiseks sportlase, treeneri, spordikohtuniku või sporditöötajana spordialaliidu kutsel ning viis tähtajalist elamisluba välislepingu alusel. Ülejäänud osa 2021. aasta sisserände piirarvust ehk 1261 tähtajalist elamisluba jäetakse vabalt jagamiseks.

Sisserände piirarv reguleerib peamiselt töö- ja ettevõtlusrännet kolmandatest riikidest Eestisse. Sisserände piirarvu arvestusse kuuluvad töötamiseks, ettevõtluseks ja välislepingu alusel antavad tähtajalised elamisload. Suure lisandväärtusega töörännet Eestisse on lihtsustatud muudatustega välismaalaste seaduses.

Sisserände piirarvu alt on välja arvatud nii info- ja kommunikatsioonitehnoloogia erialal töötajad kui iduettevõttes töötavad ja iduettevõtlusega tegelevad välismaalased. Samuti ei kuulu piirarvu alla pere- ja õpiränne, õppejõuna tööle asumine, suurinvestorina tegutsemine ning töötamine tippspetsialistina, kellele tööandja maksab vähemalt Eesti kahekordset keskmist töötasu. Piirarvu arvestusse ei kuulu ka Euroopa Liidu kodanikud ja nende perekonnaliikmed, Ameerika Ühendriikide ja Jaapani kodanikud ega rahvusvahelise kaitse taotlejad. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused