Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Siseminister Mart Helme külastab USA-visiidil Valget Maja ja FBI akadeemiat

03.02.2020
Visiidil Ungarisse käis siseminister Mart Helme tutvumas sealsete piirirajatistega. USA-s ta küll Trumpi müürile ei jõua, kuid kohtub spetsialistidega nii ebaseadusliku rände kui rahapesu vastase võitluse valdkonnast. Pilt on illustratiivne.
© UU

Siseminister Mart Helme viibib esmaspäevast reedeni Ameerika Ühendriikides Washingtonis töövisiidil. Külaskäigu kavas on muu hulgas ka Valge Maja külastamine, palvushommikusöök ja mitmeid rahvusvahelisi kohtumisi.

“Ameerika Ühendriikides on palju oma valdkonna spetsialiste ja kogemuste vahetus tuleb kasuks kõigile osapooltele,” sõnas siseminister Mart Helme. Ühtlasi osaleb siseminister töökoosolekutel nii sise- kui ka justiitsministeeriumis, mille eesmärgiks on arutada, kuidas leida lahendusi USA ja Eesti sarnastele, kuid mastaabilt sootuks erinevatele probleemidele, nagu rahapesu ja ebaseaduslik ränne.

“Eestile on oluline koostöö USAga rahapesu ennetamisel ning võimalik tehniline abi strateegilise analüüsi võimekuse ülesehitamisel. Kuna rahapesu on rahvusvahelist laadi kuritegu, peab ka selle ennetamine ning juhtumite lahendamine põhinema rahvusvahelisel koostööl,” ütles Mart Helme.

“Külastus FBI Akadeemiasse annab võimaluse tänada seda organisatsiooni pikaajalise ja eduka koostöö eest ekspertide koolitamisel. Samuti saame kinnitada, ootame FBI Akadeemia direktorit septembris Tallinnas toimuvale FBI Riikliku Akadeemia lõpetanuid koondava assotsiatsiooni Euroopa haru konverentsile,” lisas siseminister.