Siseminister Mart Helme külastas koos PPA peadirektori Elmar Vaheriga idapiiri

Eesti,
- Updated
©Siseministeerium
Siseminister Mart Helme on juba külastanud mitmed Eesti piirkondi, sealhulgas käinud ka kagupiiril. Pilt on illustratiivne.

Reedel toimunud piirivisiidi käigus tutvustas Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher siseminister Mart Helmele idapiiri.

Siseministri sõnul on idapiiri välja ehitamine vältimatu, aga seda tuleb teha odavamalt ning samm-sammult tehnikaga täiustades.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kagupiiril on eriti keeruline ja vahelduv maaştık, kus teede rajamine on hädavajalik ning siin peame juba valminud piiri katselõigul ilmnenud nõrkustest õppust võtma,” sõnas siseminister Mart Helme.

Esimene peatus oli Narva-Jõesuu teenistuskoht, kust edasi sõideti piirivalve kaatriga pikki Narva jõge Narva sadamasse. Sõidu käigus anti siseministrile ülevaade piirivalvurite tööst jõepiiri valvamisel.

Narvas tutvuti sealse piiripunkti tööga, mis töötab väga intensiivse koormusega, eriti perioodil oktoobrist veebruarini, kui suureneb märgatavalt turistide arv.

Peatused tehti ka Narva kordonis, Värska teenistuspunktis ning osaleti ka jalgsipatrullis, mille käigus vaadati üle raskemad ja keerulisemad kohad piirist.

Visiidi viimane peatus oli piiri kolmikpunktis, kus ristuvad Eesti, Läti ja Venemaa piirid.

Järgmisel nädalal, 29. augustil, toimub Piusa kordonis Vabariigi Valitsuse väljasõiduistung, kus ka piiri olukorraga tutvutakse.

 

2 commentsOn Siseminister Mart Helme külastas koos PPA peadirektori Elmar Vaheriga idapiiri

  • Avatar

    Vaher ei ole probleem, tõsine tegija mees nagu kõik teisedki sellel grupipildil. Kogu selle jama eesmärk on hoiatada nomenklatuuri, distsiplineerida neid, kellest võiks veel asja saada, sest inimesi on meie riigil vähe.

  • Avatar
    DuxSaxAnhaltus

    Tühi tuul ja lage väli. Tahaks teada kas peale kopteril pistelist kontrolli lendama tõtanud segaseltskond idanaabri silmis ka patrulli mõõdu välja annab? Lisaks tahaks teada kas kogu pikal idapiiril peale sotside ja EKRE segakomisjoni veel mõni poole kohaga taat valves on?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused