Siseminister Mart Helme: oleme koroonaviiruse leviku peatamiseks valmis tegutsema

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Siseminister Mart Helme.

Siseminister Mart Helme sõnul on Siseministeerium valmis toetama Sotsiaalministeeriumi ja Terviseametit võimaliku hädaolukorra lahendamisel.

„Siseministeerium koostöös Politsei- ja piirivalveametiga saab Sotsiaalministeeriumi ja Terviseametit toetada haiguskolde piirkonnas, näiteks mõnes linnas, asutuses või kasvõi laeval, karantiini kehtestamisel ja liikumispiirangute, ürituste korraldamise keelu või mõnes konkreetses piirkonnas viibimiskeelu rakendamisel,“ ütles siseminister Mart Helme. „Seda kõike saab vahetu ohu korral teha ka ilma eriolukorda välja kuulutamata.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siseminister lisas, et eriolukorra väljakuulutamise ettepaneku Vabariigi Valitsusele teeb sotsiaalminister Terviseameti ettepanekul. Juhul kui valitsus otsustab koroonaviiruse tõttu eriolukorra välja kuulutada, määratakse eriolukorra juhiks samuti sotsiaalminister.

„Vabariigi valitsuse otsusel saab riigipiiri ka sulgeda või sisepiiril piirikontrolli kehtestada, kui Terviseamet selleks ettepaneku teeb,“ märkis siseminister. „Ka siseministril on õigus vahetut tegutsemist nõudvas olukorras taastada sisepiiril piirikontroll, et Politsei- ja piirivalveamet koostöös Terviseametiga saaks läbi viia sanitaarkontrolli. Siseministril on õigus piiripunkt ka sulgeda, kuid sellele peab järgnema Vabariigi valitsuse üksmeelne otsus,“ lisas siseminister Helme.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused