Siseminister Mart Helme rääkis Balti ja EL-i kolleegidega piirikontrolli leevendamisest

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE esimees Mart Helme

Balti riikide ning Euroopa Liidu (EL) siseministrid rääkisid reedel videokohtumistel Covid-19 viiruse leviku hetkeseisust ja kehtestatud reeglitest ning piirikontrolli meetmete kaotamisest.

„Eesti huvi on, et saaksime avada ühise liikumisruumi kolme Balti riigi, Poola ja Soome vahel. Selle eesmärgi realiseerimiseks peame suutma kokku leppida ühistes põhimõtetes ja aktsepteerima kokkuleppes osalevate riikide erinevaid nõudeid,“ rääkis siseminister Mart Helme ning lisas, et see eeldab kõigi viie riigi vahel väga head infovahetust ja koostööd.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme ütles, et Eesti toetab piirikontrolli meetmete leevendamist ja seoses sellega ka Eesti ja Läti piiril piirikontrolli lõpetamist ning vaba liikumise taastamist. „See tähendaks, et need inimesed, kellel on seaduslik alus viibida Lätis või Leedus, saavad alates 15. maist tulla liikumisvabaduse piiranguta Eestisse ja vastupidi,“ rääkis siseminister.

Helme lisas, et sellegipoolest peavad riikide vahel liikuma hakkavad inimesed arvestama kohapealsete nõuetega. „Loomulikult ei tohi me unustada, et COVID-19 viirus ei ole kuhugi kadunud ning Lätist ja Leedust saabujad peavad Eestis ringi liikudes järgima kohapealseid reegleid, näiteks 2+2 reeglit,“ lisas Helme.

Siseminister kinnitas Balti kolleegidele, et pooldab ideed saata riiki sisenejatele SMS-teavitus kohalikest käitumisjuhistest viiruse leviku tõkestamiseks.

Siseminister tutvustas Balti kolleegidele ka Eesti ja Soome vahelise töörände taasavamist alates 14. maist.

Balti riikide siseministrite mitteametlikul videokohtumisel osalesid Mart Helme, Läti siseminister Sandis Ģirģens ja Leedu siseminister Rita Tamašunienė.

Balti riikide siseministrite kohtumisele järgnes Euroopa Liidu siseministrite kohtumine, mille peateemadeks olid Euroopa Liitu mittehädavajaliku reisimise piiramise pikendamine ning etapiviisiline ja koordineeritud liikumisvabaduse taastamine sisepiiridel. Mart Helme andis ülevaate Eesti arengutest piirikontrolli meetmete leevendamisel. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused