Siseminister Mart Helme: rahandusministri huvi on ära hoida võimalik 125 miljoniline kahjunõue riigi vastu

Eesti,
- Updated
©UU
Siseminister Mart Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees, siseminister Mart Helme märkis kolmapäeval riigikogu infotunnis, et Eestis on toimumas ametnike mäss, millega EKRE ministrid ei saa nõustuda.

Mart Helme kommenteeris rahandusminister Martin Helme huvi Aidu tuulepargi osas, märkides, et rahandusministri selge huvi on ära hoida ettevõtjate poolne võimalik 125 miljoni euro suurune kahjunõue riigi vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ja nüüd arvatakse, et ta on midagi kurja teinud. Me pole sellega nõus, me kontrollime ja suuname riiki nii, nagu peame riigile ja rahvale vajalikuks,” ütles Helme.

Kui ametnik märkab oma töös, et midagi on viltu, siis Helme hinnangul ei peaks ta kindlasti jooksma paberid näpus meediasse või otsitud ettekäänetega riigisekretäri juurde. “Nii lüüakse inimesi meediat kuritarvitades risti ja hävitatakse karjääre. See pole õigusriik, see on nõiariik ja see on ametnike mäss valitud poliitikute vastu,” rõhutas Helme.

Tema sõnul ei saa EKRE nõustuda, et kui mõni ametnik tunneb, et minister huvitub tema tegevuse vastu, siis joostakse kohe prokuratuuri, kes omakorda alustab varmalt menetlust. “Ministrid peavad tagama, et allasutused töötaksid ausalt, läbipaistvalt ja mitte kedagi hävitavalt,” ütles Helme.

Ta tõstis esile ühe kalatööstuse teema. “Me näeme, kuidas seda hävitatakse täiesti arusaamatutel põhjustel. Sisuliselt tekitatakse sellele firmale miljonitesse eurodesse ulatuv kahju, mida see firma üle elada ei suuda,” märkis Helme.

Ta korda üles, et EKRE hinnangul ei teinud endine maaeluminister Mart Järvik midagi valesti ning ta jäi ilma oma töökohast laimusüüdistuste alusel.

UU

 

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused