Siseminister Mart Helme: sisserände töörühm kujunes tööandjate lobigrupiks, kelle ainsaks eesmärgiks oli piirangud maha võtta

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Siseminister Mart Helme.

Siseminister Mart Helme allkirjastas hiljuti määruse, millega lõpetas sisserände töörühma tegevuse, sest see tegeles vaid migratsiooni soodustamisega.

Siseministri sõnul oli tegemist „tööandjate lobigrupiga, et võtta maha järjest rohkem sisserände piiranguid.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Töörühmas puudus üksmeel ning lisaks ei oldud rahul sellega, et poliitikud ei allunud töörühma poolsele survele muuta välistööjõu sissetoomine riiki järjest lihtsamaks,” lisas siseminister. “Sisseränne ida suunalt on muutunud massiliseks ja kontrollimatuks ning sellepärast tuleb see probleem võtta teravdatud tähelepanu alla.”

Sisserände töörühm alustas tegevust 2017. aasta suvel, kui selle eesmärgiks seati valdkonna huvitatud osapooled kokku tuua ning valitsusele sisserände osas nõu anda. Töörühma ettepanekul on eelnevad valitsused arvanud sisserände piirarvu alt välja tippspetsialistid ning lõdvendanud lühiajalise töötamise tingimusi välismaalastele Eestis.

Registreeritud lühiajaliste töötajate arv on jõudsalt kasvanud. Kui 2017. aastal esitati 7584 taotlust, siis käesoleval aastal tehakse eelduslikult 27 000 taotlust.

Surve tööjõu massiliseks sissevedamiseks kasvab, kuid see on vastutöötav Põhiseaduse preambulis kirjapandud põhimõttele “…mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade” – massiimmigratsiooniga on rahvusriikluse säilitamine praktiliselt võimatu.

Siseminister Mart Helme viib ellu EKRE valimislubadust piirata igakülgselt sisserännet, millel puudub otsene vajadus ja mis seab ohtu rahvusriikluse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused